يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۴
معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت:

پیش بینی اختصاص 80 هکتار از اراضی خراسان جنوبی به کشت نشائی

معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته 40 هکتار کشت نشائی در استان داشته‌ایم که در این خصوص برای امسال حدود 80 هکتار ابلاغ شده است.
پیش بینی اختصاص 80 هکتار از اراضی خراسان جنوبی به کشت نشائی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مهدی عصمتی پور امروز (19 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: با توجه به شروع فصل برداشت غلات، گندم و جو برنامه ریزی‌های خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به کشت نشائی در استان افزود: سال گذشته 40 هکتار کشت نشائی در استان داشته‌ایم که در این خصوص برای امسال حدود 80 هکتار ابلاغ شده است.
معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: عملکرد خوبی در کشت نشائی طی سال گذشته داشته ایم که عوائد آن نسیب کشاورزان شده است.
عصمتی پور با اشاره به مزایای کشت نشائی گفت: در این نوع کشت 4 مدار آبیاری کمتر بوده و همچنین هزینه‌های این نوع کشت نیز کمتر است.
وی یادآور شد: متوسط عملکرد استان در سال گذشته در کشت نشائی 58 تن بود که با توجه به پیگیری های انجام شده اعتبارات خوبی به این موضوع اختصاص یافته است.
معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی اضافه کرد: به ازای هر هکتار احداث کشت نشائی 3 میلیون تومان اعتبار به صورت یارانه گرفته شده که این موضوع امسال نیز در دستور کار قرار دارد.
عصمتی پور اضافه کرد: با توجه به 80 هکتار پیش بینی شده برای کشت نشائی در استان در نظر داریم این مقدار ار به 100 هکتار برسانیم.
وی یادآور شد: 45 هزار هکتار سطح زیرکشت غلات استان که برای برداشت این مقدار نیازمند 110 دستگاه کمباین هستیم.
معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر در استان 52 کمباین در اختیار استان بوده و 60 دستگاه کمباین دیگر به صورت مهاجر از سایر استان‌ها برای برداشت غلات تامین خواهد شود.
صحراگرد معاون مدیریت شیلات جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی نیز با اشاره به اینکه 65 درصد اعتبارات شیلات افزایش داشته است، اظهارکرد: سال گذشته حدود 200 هزار بچه ماهی گرم آبی توزیع شد.
وی افزود: برای امسال پیش بینی توزیع 315 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در نظر گرفته شده که به صورت یارانه ای و مشارکتی توزیع و همچنین 30 تن خوراک ماهی نیز توزیع خواهد شد.
معاون مدیریت شیلات جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: اعتبارات سال جاری بالغ بر 494 میلیون تومان است که که پیش بینی می‌شود علاوه بر توزیع بچه ماهی، خوراک بچه ماهی گرم آبی را نیز داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه شهرستان های قائنات و نهبندان، بیشترین توزیع را خواهیم داشت، یاداور شد: توزیع بچه ماهیگرم آبی از ابتدای اردیبهشت ماه دراستان آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۷۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , غلات , جهاد کشاورزی