دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

روستاییان با شرایط سختی در خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند/ لزوم مستحکم‌سازی منازل روستایی

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: روستائیان با شرایط سختی در استان مرزی خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند و با همه سختی‌ها بار را به دوش کشیده و اگر به شهر کوچ کند به نفع هیچ‌کسی نیست.
روستاییان با شرایط سختی در خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند/ لزوم مستحکم‌سازی منازل روستایی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیر کل و کارکنان بنیاد مسکن خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: مسکن یکی از ضروریات زندگی هر انسانی است.
وی با بیان اینکه اصل نظام جمهوری اسلامی، دولت را نسبت به تأمین مسکن شهروندان موظف به انجام وظیفه کرده است، بیان داشت: دستور امام خمینی(ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 امام(ره) برای پشتیبانی از این قانون است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه زمانی شهروندان احساس می‌کنند که کشور مخصوص خودشان است که احساس کنند در چارچوب متعلق به خودشان زندگی می‌کنند، اضافه کرد: آنچه که بنیاد مسکن در روستاها انجام می‌دهد وظیفه قانونی و انجام وظیفه نسبت به شهروندان ایرانی اسلامی است.
عبادی به کاهش نزولات آسمانی و وجود زمین‌های فراوان در خراسان‌جنوبی اشاره و مطرح کرد: به دلیل کاهش نزولات آسمانی حتی استفاده دیم نیز نمی‌توان از این زمین‌ها کرد.
وی مطرح کرد: در زمین‌هایی که منابع طبیعی موظف است بنیاد مسکن به عنوان مسؤول زمین‌ها را به روستائیان واگذار کند باید بنیاد مسکن در این جهت با سعه‌صدر و دست باز عمل و این زمین‌های رها شده را ساماندهی کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه روستائیان نیازمند زمین روستایی هستند نه شهری، تبیین کرد: باید در حد وسع روستائیان زمین در اختیارشان قرار گیرد به گونه‌ای که زمین از دولت و کار از مردم باشد.
عبادی مستحکم‌سازی منازل روستایی را از موضوعات مهم دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی شاهد کاهش نزولات آسمانی و از دست دادن شغل کشاورزان هستیم و دولت هم صنعت لازم برای مردم در نظر نگرفته است و حتی شاهد شنیدن خبرهای ناگواری هستیم که جلوی کشت و کار احتمالی روستائیان را می‌گیرند.
وی عنوان کرد: روستائیان با شرایط سختی در استان مرزی خراسان‌جنوبی مشغول به فعالیت هستند و با همه سختی‌ها بار را به دوش کشیده و اگر به شهر کوچ کند به نفع هیچ‌کسی نیست.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید با روستائیان خوب رفتار شود، توضیح داد: مسأله تأمین سند اراضی کار بسیار خوبی است و باید این کار تعقیب شود چرا که روستائیان فرصت و شرایط پیگیری این مهم را ندارند لذا باید این کار ادامه یابد تا مشکلات پیش پای روستائیان حل شود.
عبادی دلجویی را از دیگر نیازمندی‎های روستائیان دانست و گفت: اجرای طرح هادی فعالیت خوبی است که در روستاها آغاز شده است اما آنچه که یک روستایی بیشتر به آن نیاز دارد دلجویی است.
وی با تأکید بر اینکه ذخایر ارزشمند فرهنگی در روستاها نهفته است، اعلام کرد: نباید فقط به تولیدات زراعی و دامی اکتفا کنیم چرا که ارزش روستائیان بیش از این است، ذخایر ارزشمند فرهنگی در روستاها وجود دارد و اگر این ذخایر حفظ شود فرهنگ خود را حفظ کرده‌ایم.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: روستا و روستائیان یکی از سنگرهایی است که باید آحاد جامعه از آن دفاع کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۷۲۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , نماینده ولی فقیه