چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/14

هر هفته معرفی یک شهدای 8 سال دفاع مقدس استان خراسا‌ن‌جنوبی
زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/14
 
به گزارش خراسان‌تایم، چه کسی می‌داند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرودیک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ ‌جوانم چه می‌کند؟ دخترم چه شد؟ به راستی ما کجای این سوال‌ها و جواب‌ها قرار گرفته ایم ؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود. از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می‌کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می‌داند هویزه کجاست؟‌ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند: نبرد تن و تانک؟! اصلا چه کسی می‌داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی‌های، تانک له می‌شود؟
شهید غلامحسین پاک نهاد به تاریخ 25/3/1341در روستای حسین آباد رزاق زاده ازتوابع شهرستان نهبندان متولد و به تاریخ 8/12/1362 در منطقه هورالهویزه به فیض شهادت نائل شد.

شهید غلامحسین پاک نهاد به تاریخ 25/3/1341 در روستای حسین آباد رزاق‌زاده از توابع شهرستان نهبندان در خانواده‌ای متدین و مذهبی دیده به جهان گشود. دوران کودکی وتحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند وبدلیل نبود امکانات برای ادامه تحصیل مجبور شد به شهرستان بیرجند عزیمت نموده و برای ادامه تحصیل تا مقطع دیپلم درهمان شهرستان درس بخواند.
شهید غلامحسین پاک نهاد، از ارادتمندان اهل بیت (ع) بود ودر مراسم سوگواری وعزاداری ائمه‌ اطهار و کلیه جلسات مذهبی حضور فعال داشت. نمازش را مرتب و به جماعت اقامه می‌نمود. در نمازهای سیاسی- عبادی جمعه فعالانه شرکت می‌کرد. اهل نماز شب و راز و نیازهای خالصانه بود احترام فراوانی به والدین می‌گذاشت و درهر فرصتی که به دست می‌آورد به کمک ایشان می‌شتافت.
زندگینامه شهیدغلامحسین پاک نهاد
پس از پیروزی انقلاب، مدتی با کمیته انقلاب اسلامی همکاری نمود و در واحد مبارزه با مواد مخدر فعالیت کرد. سپس به استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. پس از گذراندن دوره‌های آموزشی عازم جبهه گردید. او مدت 18 ماه درتیپ 21 امام رضا(ع) درمصاف با دشمنان متجاوز شرکت داشت. دراین مدت دومرتبه به شدت مجروح گردید و پس از بهبودی نسبی، مجدداً درصحنه‌های نبرد حاضر شد.
زندگینامه شهیدغلامحسین پاک نهاد
او که مدت‌ها به عنوان دیده‌بان درخط مقدم جبهه انجام وظیفه کرده بود، سرانجام در تاریخ 8/12/1362 حین عملیات خیبر، در منطقه هورالهویزه به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.


انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۷۹۷