چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۸
معاون اشتغال کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد:

بافت هزار و ۳۲۵ تخته فرش توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: مددجویان زیر پوشش این نهاد سال گذشته هزار و ۳۲۵ تخته فرش بافتند.
بافت هزار و ۳۲۵ تخته فرش توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سیدرضا حسینی اظهار کرد: این تخته فرش ها در قالب چهار هزار و ۴۹۰ مترمربع فرش است که به همت بانوان بافته شد.
وی افزود: ارزش این میزان فرش بافته شده بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریال است که توسط سه هزار و ۸۰۰ مددجو بافته شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی تصریح کرد: این فرش‌ها در نقش‌های ریزماهی، گل فرهنگ، افشان، بوته جقه و نایین است.
حسینی ادامه داد: هزینه‌های نظارت، حمل و نقل، انبارداری و تمام امور پیگیری فروش توسط امداد پرداخت می‌شود و در بحث نظارت در تمامی مراحل کنترل کیفیت مواد اولیه توسط کارشناس تخصصی مرکز، نظارت و بازدید حین بافت و مراحل ارزیابی و کارشناسی فروش انجام می‌گیرد.
وی گفت: بافندگان فرش دستباف استان در دو هزار و ۵۱۶ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمعی فعال هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: فرش دستباف تولیدی هنرمندان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برای صادرات خارج از کشور به تهران ارسال می شود.
حسینی یادآور شد: زنان و دختران در کنار بافتن این فرش ها منبع درآمدی کسب می‌کنند و کمیته امداد نیز برای مددجویان بافتنده فرش دستباف در بحث توانمندسازی ارتقای بهداشت محیط کار، آموزش‌های تکمیلی، آموزش چهره به چهره و انتقال بازخورد عیوب و سلیقه و بازار فروش را در برنامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال