پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۳
امام جمعه اهل سنت بیرجند مطرح کرد

تمسک به سیره پیامبر(ص) راه نجات جامعه اسلامی/ برای مدعیان اسلام ننگ است که به کودکان و زنان رحم نمی‌کنند

امام جمعه اهل سنت بیرجندگفت: اگر امروز به سیره پیامبر چنگ بزنیم از این بدبختی‌ها که جامعه اسلامی را درگیر ساخته نجات می‌یابیم.
تمسک به سیره پیامبر(ص) راه نجات جامعه اسلامی/ برای مدعیان اسلام ننگ است که به کودکان و زنان رحم نمی‌کنند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مولوی غلام‌حیدر فاروقی صبح امروز در همایش بزرگ رسول رحمت، نشست مشترک علما و روحانیون تشیع و تسنن خراسان‌جنوبی اظهار داشت: خداوند متعال بعثت پیامبر را به‌عنوان یک منت و احسان به مؤمنین ذکر می‌کند.
وی با بیان اینکه پیامبر در زمانی مبعوث شد که ظلم سراسر جهان را فراگرفت، یادآور شد: در این زمان خداوند پیامبر را با چهار وظیفه مبعوث می‌کند.
امام جمعه اهل سنت بیرجند تصریح کرد: اگر امروز به سیره پیامبر چنگ بزنیم از این بدبختی‌ها که جامعه اسلامی را درگیر ساخته نجات می‌یابیم.
فاروقی با اشاره به اینکه پیامبر قرآنی مجسمی بود که گفتار، رفتار و کردار خود اسرار و احکام قرآن را به مردم بیان کردند، گفت: از رفتارهای بارز پیامبر عفو گذشت بود.
وی یادآور شد: باید سیره و اخلاق پیامبر را بیاموزیم و تنها با صحبت کردن نمی‌توان ادعا دوست داشتن پیامبر را داشت.
امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان اینکه پیامبر با رفتار خود بزرگان و رهبران زیادی را تربیت کردند، افزود: رفتار پیامبر به گونه‌ای جذاب بود که افراد زیادی را به دین اسلام جذب می‌کرد.
فاروقی با اشاره به اینکه پیامبر مبعوث شد که به انسان بگویید که بیهوده آفریده نشده و مرگ آخر کار انسان نیست، اضافه کرد: پیامبر مبعوث شد تا کرامت انسان‌ها را به آن‌ها بازگرداند و بگویید که برای چه آمده‌اید و آمدنتان برای چه بوده و به کجا می‌رویم.
فاروقی ادامه داد: پیامبر اخلاق کریمه را به انسان‌ها آموخت تا به فضایل اخلاقی دست یابد و از مهم‌ترین اخلاق کریمه حیا بوده که یکی از نشانه‌ها جنایت‌های کنونی که اتفاق می‌افتد نبود حیا است.
وی یکی دیگر از نشانه‌ها بعثت پیامبر را تربیت انسان راستگو عنوان کرد و تصریح نمود: اما متأسفانه آنچنان امروز دروغ در بین برخی مسلمانان نهادینه شده که از یکدیگر سبقت می‌گیرند.
امام جمعه اهل سنت یادآور شد: در اوصاف پیامبر خداوند می‌فرماید رحمت للعالمین که در جهانی که تکبر و دروغ و این صفات رذیله باشد رحمت رخت برمی‌بندد.
فاروقی با بیان اینکه بدبخت‌ترین انسان انسانی بوده که رحم و شفقت در او نباشد، یادآور شد: به رحم و شفقت در اسلام بسیار تأکید شده است.
وی اضافه کرد: برای انسان‌هایی که ادعای مسلمانی می‌کنند ننگ است که به کودکان، زنان و مظلومان رحم نمی‌کند و پیامبر فرموده من مبعوث شده‌ام تا رحمت را گسترش دهم.
امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به اینکه انسان‌ها در رحم و شفقت به هم وابسته هستند، لذا باید هر مؤمن خیرخواه بردار مسلمان خود باشد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که دلسوز برادران خود نباشیم خداوند نیز به جامعه اسلامی رحم نمی‌کند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۱۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وحدت , اسلام