جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی:

خاکریزهای فرهنگی در حال فروریختن است/ هنرمندان با تولیدات خود با آسیب‌های اجتماعی مقابله کنند

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی بنیان خانواده را خط مقدم حوزه مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و گفت: محور خانواده پدر و مادر هستند و بنابراین هنرمندان باید با تولیدات هنری با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنند.
خاکریزهای فرهنگی در حال فروریختن است/ هنرمندان با تولیدات خود با آسیب‌های اجتماعی مقابله کنند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، مجید کریمیان ظهر امروز در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با بیان اینکه حوزه هنری مولود انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: بزرگانی نظیر سید شهیدان اهل قلم مرتضی آوینی از افراد مؤثر در این نهاد انقلابی هستند.
وی با اشاره به اینکه حوزه هنری انقلاب اسلامی در عرصه‌های فرهنگی و هنر انقلاب اسلامی بر اساس دستورات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی گام بر می‌دارد، تصریح کرد: هفته هنر انقلاب اسلامی از 20 فروردین ماه همزمان با سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی آغاز می‌شود.
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی شهید مرتضی آوینی را از راویان روایت فتح دانست و افزود: حوزه هنری در چهار محور بیداری اسلامی، دفاع مقدس، تمدن اسلامی و خانواده فعالیت می‌کند.
کریمیان بنیان خانواده را خط مقدم حوزه مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و تبیین کرد: محور خانواده پدر و مادر هستند و بنابراین هنرمندان باید با تولیدات هنری با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنند.
وی دغدغه‌های مادران شهدا را یکی از  مؤلفه‌های به حرکت درآوردن حوزه هنری دانست و اعلام کرد: علاقه حوزه هنری به اعتلای نظام جمهوری اسلامی و پیروزی رزمندگان در جبهه‌های مقاومت از دیگر مؤلفه‌های به حرکت درآمدن حوزه هنری انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که هفته هنر انقلاب اسلامی تا 27 فروردین ماه ادامه دارد، تصریح کرد: در سال گذشته 50 برنامه برای این هفته پیش‌بینی شد که 83 برنامه طی این هفته اجرا شد.
کریمیان از اجرای 150 برنامه طی هفته هنر انقلاب اسلامی در سال 97 خبر داد و افزود: تاکنون 80 درصد این برنامه‌ها توسط نهادهای مردمی و دولتی اجرا شده است.
وی هفته هنر انقلاب اسلامی را مانور و رزمایش هنرمندان جبهه انقلاب دانست و عنوان کرد: اجرای برنامه‌های سرود، تولید کتب حوزه تاریخ شفاهی و جنگ، تواشیح و آواهای حماسی از اهم برنامه‌های اجرا شده در طول هفته هنر انقلاب اسلامی است.
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی از برگزاری مسابقه سرود انقلاب اسلامی برای کلیه گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی خبر داد و گفت: این مسابقات همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی آغاز شده و گروه‌های مختلف به رقابت آثار می‌پردازند.
کریمیان مساجد را محور نظام جمهوری اسلامی و تمدن عصر آخرالزمان دانست و گفت: باید تمام فعالیت‌های اجتماعی را به درون مساجد ببریم.
وی از هیأت امنا، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و پایگاه‌های مقاومت خواست تا به مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه توسعه هنر در مساجد توجه کنند و ادامه داد: جنگ نرم از سخت‌ترین حوزه‌های فرهنگی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها در سخنرانی‌های خصوصی و عمومی خود به این موضوع تأکید کرده‌اند.
رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اعلام این مطلب که در کشور ایران خاکریزهای فرهنگی در حال فروریختن است، عنوان کرد: جوانان جامعه در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند لذا باید نسبت به آموزش دادن جوانان در عرصه‌های مبارزه با جنگ نرم اقدام کنیم چرا که آموزش فرزندان و خانواده‌ها برای جنگ نرم و جنگ هنری از واجبات است.
کریمیان ورود خانواده مسجدی و حزب‌اللهی به عرصه تولید هنر انقلاب اسلامی را جزو مطالبات رهبر انقلاب اسلامی دانست و گفت: هیچ کاری مهم‌تر و مؤثرتر از هنر نمی‌تواند در جبهه جنگ نرم مؤثر باشد.
وی از اجرای طرح آمایش هنری خراسان‌جنوبی با محوریت مساجد و هیئات مذهبی با عنوان طرح جهادی شهید مسعود تواضع خبر داد و افزود: آتش به اختیار بودن در عرصه‌های فرهنگی و هنری نیز جزو مطالبات رهبر انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آسیب های اجتماعی , نماز جمعه