شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳
ترقی مطرح کرد

شکست دوباره آمریکا در منطقه/ آمریکا به دنبال بهانه‌جویی برای مقابله با تثبیت موقعیت بشار اسد است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: آمریکا می‌خواست مجدداً در تصمیم‌گیری منطقه‌ای در مورد سوریه دخالت کند این بار نیز شکست خورد و اکنون همه بر این باور هستند که مسائل سوریه بدون دخالت آمریکا باید حل شود.
شکست دوباره آمریکا در منطقه/ آمریکا به دنبال بهانه‌جویی برای مقابله با تثبیت موقعیت بشار اسد است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حمیدرضا ترقی امروز در خصوص بحران سوریه، اظهار داشت: با توجه به اینکه سوریه توانسته در منطقه حساسی پیروزی به دست آورد و ضربه سنگینی به معارضین مسلح داخلی سوریه و تروریست‌ها بزند و به طور طبیعی همان‌طور که سرنوشت داعش در آنجا تمام شده، سرنوشت معارضین نظامی و مسلح سوریه نیز به انتها می‌رسد، آمریکا به دنبال بهانه‌جویی برای مقابله با تثبیت موقعیت بشار اسد در سوریه است.
وی افزود: آمریکا با بهانه حمله شیمیایی در آن منطقه سعی کرد تا کشورهای مختلف دنیا را با جوسازی برای یک حمله نظامی و ضربه زدن به ارتش سوریه همراه خود کند.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: با افشای مرکز تولید سلاح‌های شیمیایی توسط جیش‌الاسلام از سوی حزب‌الله لبنان تقریباً این سناریو خنثی شد و آمریکا مجبور به عقب‌نشینی شده و هیچ توجیهی در سازمان ملل و شورای امنیت برای انجام این حمله برای آمریکا باقی نمانده است.
ترقی با بیان اینکه آمریکایی‌ها مجبور هستند به همان سیاست ایران، روسیه و ترکیه منهای آمریکا تن دهند، گفت: آمریکا که می‌خواست با این اقدام مجدداً در تصمیم‌گیری منطقه‌ای در مورد سوریه دخالت کند این بار نیز شکست خورد و اکنون همه بر این باور هستند که مسائل سوریه بدون دخالت آمریکا باید حل شود.
وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال این بودند که با حمله نظامی هم در امور سوریه دخالت کنند و هم اینکه کمک به رژیم صهیونیستی داشته باشند اما با این اقدام به نظر می‌رسد که طرح حمایت از رژیم صهیونیستی و در واقع ضربه زدن به سوریه تقریباً خنثی شده و مجبور هستند که در واقع سرنوشت مسائل سوریه را به عرصه سیاسی و مذاکره بدهند که در آن نیز برد با ایران، روسیه و ترکیه خواهدبود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , داعش , سوریه