شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی خبرداد

آماده باش ۷۱ تیم عملیاتی و امدادی تا پایان فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: ۷۱ تیم عملیاتی و امدادی از دستگاه‌های مختلف به دستور استاندار خراسان جنوبی تا روز سه‌شنبه هفته جاری که سامانه بارشی فعال است در استان آماده باش هستند.
آماده باش ۷۱ تیم عملیاتی و امدادی تا پایان فعالیت سامانه بارشی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، سیدابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: 38 نفر که در مناطق کوهپایه‌ای این استان حضور داشتند که در پی بارش رگباری باران و جاری شدن روان آب توسط نیروهای امدادی به نقاط امن منتقل شدند.
وی گفت: بیشتر این افراد در چند شهرستان استان برای تفریح در نقاط کوهپایه‌ای و خوش آب و هوا حضور یافته بودند که تیم‌های عملیاتی و امدادی برای پیشگیری از وقوع حوادث ناشی از جاری شدن سیلاب به آنان امدادرسانی کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: هواشناسی و سازمان مدیریت بحران در روزهای اخیر اعلام کرد سامانه بارشی از روز (پنجشنبه) در استان خراسان جنوبی فعال شده و تاکنون بیشترین بارش باران در شهرستان‌های طبس، بیرجند، سربیشه، درمیان و خوسف باریده  است.
میرجلیلی بیان کرد: میزان بارندگی در برخی نقاط کوهستانی استان از دیروز تاکنون به حدود 20 میلی‌متر رسیده و ماهیت بارش‌ها نیز رگباری همراه با احتمال جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیرهاست.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی افزود: بارش شدید باران در زمان کم باعث آب شستگی تعدادی از راه‌های روستایی و عشایری و عبور آب از معابر اصلی استان شد که بلافاصله با تلاش نیروهای راهداری و سایر عوامل مسیرها بازگشایی شده است.
وی گفت: 71 تیم عملیاتی و امدادی از دستگاه‌های مختلف به دستور استاندار خراسان جنوبی تا روز سه‌شنبه هفته جاری که سامانه بارشیدر استان فعال است در آماده باش هستند.
میرجلیلی بیان کرد: هفت تیم امدادی از دستگاه‌های مختلف از جمله هلال احمر، راهداری، فرمانداری و شهرداری‌ها در پی بارش شدید باران و جاری شدن روان آب در برخی شهرستان‌های استان برای امدادرسانی اعزام شدند.
وی افزود: تاکنون هیچ گونه تلفات جانی ناشی از سیلاب مانند سه سال گذشته در استان گزارش نشده و خسارات مالی نیز در حد خسارت جزئی به برخی راه‌ها بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی همچنین از مردم و مسافران خواست اطلاعیه‌ها و اخطاریه‌های هواشناسی و مدیریت بحران را درباره بارندگی و احتمال آبگرفتگی جدی بگیرند و از تردد و اقامت در مسیر رودخانه ها و آب نماها خودداری کنند.
وی گفت: بارش‌های رگباری و نقطه‌ای تا اواسط هفته آینده ادامه دارد و با توجه به تعطیل امروز مردم نکات ایمنی را رعایت و از اسکان در نقاط سیل خیز و حریم و بستر رودخانه‌ها پرهیز کنند.
میر جلیلی اظهار داشت: در حال حاضر همه راه‌های استان باز است و در محور دیهوک - راور با وجود جاری بودن آب از آب نماها اما تردد انجام می‌شود که رانندگان باید با احتیاط و سرعت مطمئنه تردد کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۶۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدیریت بحران , استانداری