شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی:

اصول توحیدی جمهوری اسلامی ایران قابل دفاع است/مدیریت جوامع اسلامی همسو با نگاه پیامبر(ص) حرکت نکرده است

از ابتدای انقلاب شاهد ریزش و رویش‌ها بوده‌ایم و عده‌ای چون نگاه توحیدی به مسائل نداشته‌اند با هدف فاصله گرفته‌اند اما نگاه به جوانان مدافع حرم مانند شهید بصیری‌پور و شهید حججی نشان از رویش‌های امیدوارکننده‌ای دارد.
اصول توحیدی جمهوری اسلامی ایران قابل دفاع است/مدیریت جوامع اسلامی همسو با نگاه پیامبر(ص) حرکت نکرده است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علیرضا نخعی‌پور اظهار داشت: در زمان قبل از انقلاب جهت‌گیری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها و زیربنای تصمیم‌گیری در کشور، الهی و توحیدی نبود و تنها طاغوت حکم‌فرما بود و اساس حرکت امام خمینی(ره) به دلیل این بود که در کشور جریانی حاکم و نظامی بر پا شود که جهت‌گیری، اصل و اساس و بن‌مایه‌های فکری آن بر اساس توحید باشد.
وی افزود: امام(ره) به عنوان معمار انقلاب اسلامی در موارد و مسائل متعدد خدا را مطرح می‌کنند و برای مثال اگر خرمشهر آزاد می‌شود امام می‌فرمایند که خدا خرمشهر را آزاد کرد و اگر خطری وجود دارد خدا را به مردم یادآوری می‌کنند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی هر چه امثال آمریکا ارائه می‌دادند در جامعه اجرا می‌شد و شاه مملکت یک نگاه غربی‌شده و مادی‌گرا داشت اما بعد از انقلاب کسی رهبری را بر عهده گرفت که یک نگاه توحیدی داشت.
نخعی با اشاره به تغییرات قابل توجه در کشور پس از انقلاب اسلامی، گفت: با رهبری مقام معظم رهبری همین مسیر دنبال می‌شود و توجه به خدا در صحبت‌های ایشان همواره مشخص است و ایشان بارها فرموده‌اند که ما به وعده‌های خدا امیدواریم.
وی یادآور شد: کدام کشور غیر از ایران را سراغ داریم که رهبر و جلودار نظام بگوید که مسبب واقعی امور خدا است نه نیروهای مادی و دنیایی.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: اهداف توحیدی در جامعه کنونی به وسیله رهبری نظام دنبال می‌شود و زمانی که به قانون اساسی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که مسئله توحید، اسلام و قرآن به عنوان یک نکته مهم است و شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی برای این موضوع است که قوانین الهی و یا مخالف اسلام را اصلاح و یا رد کنند.
نخعی اذعان داشت: قانون و اصل نظام جمهوری اسلامی براساس نظام توحیدی است و این اصول قابل دفاع است اما در بحث اجرا و اینکه دولت‌ها و قوای سه‌گانه که مسائل حکومتی را اجرا می‌کنند نمی‌توانیم دفاع قابل قبولی داشته باشیم و بگوییم سطح خوبی داریم چرا که شاهد فراز و فرودهای بسیاری هستیم و با اصل دولت اسلامی فاصله داریم.
وی عنوان داشت: حرکت‌های بسیار خوبی صورت گرفته اما در دوره‌هایی شاهد بودیم که افرادی اجرا را به دست گرفتند که نگاهشان با نگاه امام و رهبری همسو نبود و زاویه داشت و اکنون نیز در قوای سه‌گانه بعضاً افرادی این نگاه را ندارند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در بسیاری از امور در جامعه کنونی نمی‌توانیم بگوییم وضع خوب است و وضع قابل نقدی وجود دارد و باید آسیب‌ها را بررسی کنیم، گفت: حرکت کلی و جهت‌گیری به سمت توحید، قانون و نظام اسلامی در جامعه خوب است اما در مسائل جزئی و مسائل اجراکنندگان قوانین باید آسیب‌شناسی داشته باشیم.
نخعی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب شاهد ریزش و رویش‌ها بوده‌ایم و عده‌ای چون نگاه توحیدی به مسائل نداشته‌اند با هدف فاصله گرفته‌اند اما نگاه به جوانان مدافع حرم مانند شهید بصیری‌پور و شهید حججی که با نگاه توحیدی به مقابله با کفر رفتند نشان از رویش‌های امیدوارکننده‌ای دارد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین موانع حرکت در مسیر الهی برای اوصیا و پیامبران الهی، طاغوت‌ها و افرادی بودند که به دلیل جهل مردم سعی کردند تا بر مردم حکومت کنند و به دنیای خود برسند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی اذعان داشت: افرادی هستند که تنها به فکر دنیای خود هستند و می‌خواهند به آلاف و الوف خود برسند و به همین علت هیچ‌گاه عدالت و مکتب توحیدی اسلام را نخواهند پذیرفت.
نخعی بیان کرد: مکتب اسلام به دنبال قسط و عدالت است و سردمداران زر و زور و سرمستان از قدرت و مکنت ظاهری در برابر این مکتب هستند.
وی با اشاره به اینکه یاران و کسانی که باید در این مسیر باشند اگر استقامت نداشته باشند مانع ادامه حرکت هستند، گفت: گاهی افرادی برای نفاق در حکومت خود را به عنوان یار جا ‌می‌زنند که این‌ها نیز از موانع حرکت رو به رشد جامعه اسلامی هستند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خراسان‌جنوبی تصریح کرد: متأسفانه مدیریت جوامع اسلامی و حکومت در مهم‌ترین مراکز اسلام مانند مکه  به دست افرادی افتاده که نگاه اسلام واقعی را به مسائل  نداشته و روش و منش آن‌ها با پیامبر اکرم(ص) کاملاً مخالف است و شاهد هستیم که مدیریت جامعه اسلامی همسو با نگاه پیامبر(ص) در اوایل اسلام حرکت نکرده است.
نخعی بیان کرد: با تأسف باید گفت افرادی به نام اسلام به دنبال طاغوت هستند و با طاغوت هم‌فکر و وسیله رشد و گاو شیرده استکبار می‌شوند.
وی با تأکید بر لزوم بیداری مردم و اصلاح حاکمان برای حرکت درست در مسیر توحیدی پیامبر(ص)، گفت: بیداری اسلامی اتفاق افتاده و حرکت کلی به سمت اصلاح امور جامعه اسلامی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۷۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , توحید , انقلاب