يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳
قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک:

دانشگاه بیرجند، میزبان دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک/ 230 مقاله دریافت شد

قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران با بیانم اینکه دانشگاه بیرجند، میزبان دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران است، گفت: برای شرکت در این همایش ۲۳۰ مقاله دریافت کردیم.
دانشگاه بیرجند، میزبان دهمین کنگره انجمن ژئوپلیتیک/ 230 مقاله دریافت شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، احمد بخشی، امروز(26 فروردین)، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: این همایش روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه سال جاری در تالار ولایت دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.
وی افزود: ۳۰ نفر از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور، مهمان این همایش خواهند بود.
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه بیرجند ادامه داد: ژئوپلیتیک منطقه شرق ایران، اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار شرق کشور، امنیت و توسعه در شرق کشور و توسعه محلی و منطقه‌ای از جمله محورهای این همایش است.
بخشی بیان کرد: فراخوان این مقاله از ۱۵ آبان سال گذشته بوده است و با توجه به استقبال صاحب نظران تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری تمدید شد.
وی تصریح کرد: برای شرکت در این همایش ۲۳۰ مقاله دریافت کردیم که در نهایت ۱۲۰ مقاله به صورت شفاهی و ۷۰ مقاله به صورت پوستر و چکیده مقالات پذیرفته شد.
قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن   ژئوپلیتیک و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران با اشاره به اینکه ۴۰ مقاله نیز توسط داوران رد شد، اظهار کرد: در مجموع در این همایش چهار نشست علمی و یک نشست ویژه و تخصصی خواهیم داشت.
بخشی بیان کرد:   نشست اول در بعد از ظهر روز ۲۸ فروردین ساعت ۱۵ با موضوع ژئوپلتیک و توسعه شرق، نشت دوم ساعت ۱۷ روز ۲۸ فروردین با موضوع ژئوپلتیک، اقتصاد مرز و تجارت خارجی، نشست سوم چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه با موضوع ژئوپلیتیک، دریا، آب و امنیت زیست محیطی و در نهایت نشست چهارم ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز ۲۹ فروردین با موضوع ژئوپلیتیک، امنیت و مخاطرات محیطی برگزار می‌شود.
وی ادامه داد:   نشست تخصصی و ویژه همایش نیز بعد از مراسم افتتاحیه با سخنرانی مهمانان همایش برگزار می‌شود.
بخشی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از مقالات دریافتی همایش از کارآفرینان و مدیران اجرایی بوده است، افزود: تلاش ما بر این است که در حاشیه این همایش، همایش دیگری با رویکرد تجارت و سرمایه‌گذاری در استان برگزار کنیم.
وی با اشاره به مشکلات همایش‌های کشوری در خراسان‌جنوبی، بیان کرد: متأسفانه در برخی از همایش‌ها حضور مهمانان هماهنگ شده، اما کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند موجب ریزش مهمان‌های همایش می‌شود.
قائم مقام دبیر دهمین کنگره انجمن   ژئوپلتیک   و دومین همایش ملی جغرافیا و مناطق مرزی ایران   یادآور شد: کنسلی پروازهای فرودگاه از این منظر به رشد و توسعه علمی خراسان‌جنوبی نیز آسیب وارد می‌کند.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره , دانشگاه بیرجند