يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۵
رئیس آموزش و پرورش سرایان گفت:

ساختمان های آموزشی سرایان کیفیت و استحکام خوبی ندارند

رئیس آموزش و پرورش سرایان گفت: ساختمان های آموزشی شهرستان سرایان مربوط به زمان انقلاب هستند و کیفیت و استحکام خوبی ندارند.
ساختمان های آموزشی سرایان کیفیت و استحکام خوبی ندارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد کسمایی امروز 26 فروردین جاری  در جمع خبرنگاران به مناسب برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ‌ ساز در خراسان جنوبی اظهار کرد: ساختمان های آموزشی شهرستان سرایان مربوط به زمان انقلاب هستند و کیفیت و استحکام خوبی ندارند.
وی با بیان اینکه حدود 7 هزار دانش آموز در شهرستان سرایان مشغول تحصیل هستند، گفت: با وجود 100 فضای آموزشی در سرایان نسبت به تعداد دانش آموزان با کمبود فضای آموزشی مواجه هستیم و امیدواریم فضای کافی برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.
رئیس آموزش و پرورش سرایان با اشاره به اینکه خیرین مدرسه‌ساز در این شهرستان حضور خوبی داشته اند، افزود: برخی از اقدامات خیرین در شهرستان سرایان شامل دبیرستان کمالی، هنرستان شهید ساعدی، مدرسه شهید قربان زاده، دبیرستان طباطبایی یزدی است.
کسمایی به طرح‌های در دست اقدام خیرین از سال 96 تاکنون اشاره کرد و گفت: طرح ساخت مدرسه 12 کلاسه توسط بنیاد برکت در سرایان از سال گذشته آغاز شده است و احداث نمازخانه ای در آیسک که در مراحل پایانی قرار دارد.
وی با توجه به اینکه یکی از نیازهای اصلی شهرستان سرایان احداث کانون فرهنگی تربیتی است، ادامه داد: ساختمان دبیرستان 6 کلاسه سرایان نیاز به تعمیرات دارد و نیازمند احداث دبیرستان 3 کلاسه برای روستای بغداده هستیم و احداث 10 سالن چند منظوره و نمازخانه برای مدارس شهرستان سرایان از دیگر نیازهای ما است.
رئیس آموزش و پرورش سرایان با بیان اینکه خیرین راه بسیار خوبی را شروع کرده ‌ اند، گفت: قدم نهادن در مسیر مدرسه سازی اجر و ثواب بسیاری دارد و کار ماندگاری است و امیدواریم مشوقی برای حضور دیگر اقشار جامعه در این مسیر باشند.
کسمایی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ابعاد خاصی ندارد، افزود: هر چه اعتبار و امکانات بیشتر باشد به همان تناسب کیفیت فعالیت های آموزش و پرورش افزایش خواهد یافت و در هیچ زمانی آموزش و پرورش بی نیاز از کمک مردم و خیرین نخواهد بود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۹۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , جشنواره , آموزش و پرورش