يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت:

استان خراسان جنوبی با کمبود محیط‌بان روبه‌رو است

مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به کمبود محیط‌بان در استان گفت: ۷۰ محیط‌بان در استان خراسان جنوبی به جلیقه ضد گلوله و دیگر تجهیزات حفاظتی مجهز شدند.
استان خراسان جنوبی با کمبود محیط‌بان روبه‌رو است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، پرویز آرامنش ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای 4 منطقه حفاظت شده، 3 پناهگاه حیات وحش، 6 منطقه شکار ممنوع و 4 منطقه شکار ممنوع مرزی است.
وی با بیان اینکه 70 محیط بان در خراسان جنوبی به جلیقه ضد گلوله و دیگر تجهیزات حفاظتی از جمله شوکر، آرنج بند و زانو بند مجهز شده‌اند افزود: این جلیقه‌ها با هدف افزایش قدرت محیط بانان در زمان رو به رو شدن با شکارچیان متخلف توزیع شده است.
مدیرکل محیط زیست خراسان جنوبی گفت: مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان 2 و نیم میلیون هکتار است که بر اساس استانداردها برای هر 10 هزار هکتار یک محیط بان نیاز است.
آرامنش با بیان اینکه در استان با کمبود محیط بان مواجه هستیم از سهمیه 300 نفری خراسان جنوبی برای استخدام در محیط زیست خبر  داد و گفت:  بر اساس تصمیم سازمان محیط زیست کشور تا چند ماه آینده آزمون استخدامی برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: بعد از گذر از فصل زایمان حیات وحش، مجوز شکار به صورت محدود برای نخستین بار در استان و برای شکارچیانی که اسلحه مجاز دارند و پرونده تخلفی در محیط زیست نداشته باشند صادر می‌شود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۸۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , شکار , محیط‌بان