يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۹
مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت:

۹۱۲ نفر در استان خراسان جنوبی بیمه بیکاری می‌گیرند

مدیر روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۱۰۶۶ پرونده در کمیته های دونفره تشخیص بیمه بیکاری استان مطرح که با برقراری بیمه بیکاری برای ۹۱۲ نفر در این کمیته ها موافقت شده است.
۹۱۲ نفر در استان خراسان جنوبی بیمه بیکاری می‌گیرند
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، ابراهیم رضازاده عصر امروز در نشست کمیته تخصصی بازرسی کار استان که به منظور تبیین برنامه ها و راهبردهای حوزه بازرسی کار برگزار شد اظهار داشت: 12 درصد پرونده ها در جلسات با مخالفت مواجه شده که عمده دلایل مخالفت، بیکاری بعلت اتمام پروژه یا اتمام بخشی از کار بوده است
 وی گفت: در راستای اجرای قانون بیمه بیکاری و تفاهم نامه مشترک در سال گذشته تعداد 1066 پرونده در کمیته های دونفره تشخیص بیمه بیکاری استان مطرح که با برقراری بیمه بیکاری برای 912 نفر در این کمیته ها موافقت گردیده است.
مدیر روابط کار اداره کل  تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به تکلیف قانونی مبنی بر فراهم نمودن فرصت های شغلی و همچنین ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به مقرری بگیران به اشتغال مجدد تعداد 166 نفر از افراد و معرفی 60 نفر به مراکز آموزش فنی و حرفه ای خبر داد.
 رضازاده اظهار داشت: با توجه به سایر فعالیتهای حوزه بیمه بیکاری در نهایت اداره کل موفق به کاهش 5 درصدی تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری در سال 96 نسبت به مدت مشابه در سال قبل گردیده است.
مدیر روابط کار اداره کل  تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: حمایت از بنگاههای اقتصادی یکی از فعالیت های مداوم و تعطیل ناپذیر اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در طول سال است.
 وی رصد و شناسایی بنگاههای اقتصادی مشکل دار با هدف ارائه ی راهکارهای اجرایی بمنظور برون رفت از مشکلات قابل حل از طریق دستگاههای اجرایی متولی از فعالیت های غیر قابل تغییر و تعطیل ناپذیر اداره کل برشمرد.
رضازاده  تصریح کرد: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی که با مشکلاتی از قبیل کمبود نقدینگی و نیاز به سرمایه درگردش ،بدهی مالیاتی و بیمه ای، بدهی به دستگاههای خدمات رسان و اختلافات کارگری و بدهی بانکی و ... مواجه می شوند ادامه  این روند ممکن است منجر به تعدیل نیرو یا تعطیلی واحدها گردد.
مدیر روابط کار اداره کل  تعاون،کار ورفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در این راستا این اداره کل اقدام به شناسایی این واحدها, تهیه گزارش تحلیلی از مشکلات و علل بروز آن و انعکاس به دستگاههای اجرایی متولی بمنظور بررسی و ارائه راهکار اجرایی در جهت حل آن کرده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۰۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه , اشتغال