دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد

انتقاد از پزشکان زیرمیزی‌بگیر/ طرح تحول سلامت جواب نداد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: بر روی طرح مذکور مانورهای زیادی شد گرچه نیاز برخی بود ولی پاسخ نداد چون مشکل از جای دیگر بود.
انتقاد از پزشکان زیرمیزی‌بگیر/ طرح تحول سلامت جواب نداد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و معاونان سازمان بیمه سلامت خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: فعالیت سازمان بیمه سلامت از زاویه خدمت‌رسانی به مردم در این شرایط اقتصادی سخت قابل تقدیر و تشکر است ولی مشکل اصلی که جامعه بشری با آن مواجه است با این قضایا حل نمی‌شود.
وی هدف از طرح تحول سلامت را سلامت تن دانست و بیان داشت: طرح تحول سلامت به معنای صحیح این است که انسان از نظر فکری و روحی سلامت خود را بازیابد و اگر انسان سالم باشد همه امور سالم می‌شود ولی اگر انسان سالم نباشد هر طرحی که اجرا شود بی‌نتیجه است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و افزود: بر روی طرح مذکور مانورهای زیادی شد گرچه نیاز برخی بود ولی پاسخ نداد چون مشکل از جای دیگر بود.
عبادی با تأکید بر اینکه زمانی که نفس انسان سالم نباشد پول جای خدا و کرامت انسانی را می‌گیرد، تبیین کرد: در فرهنگ اسلامی ناب که مردم حافظ آن بودند به دلیل سلامت نفس تمام همت و تلاش خوب شدن مریض بود که متأسفانه اکنون تمام همت افراد این نیست و فقط به جنبه درآمدزایی آن توجه می‌کنند.
وی با اعلام این مطلب که در فرهنگ اسلامی ناب درد مریض درد طبیب بود و این موضوع تنها به حرفه پزشکی منحصر نمی‌شد و تمام حرفه‎ها را شامل می‌شد، تصریح کرد: حل مشکلات مهم‌ترین موضوعی بود که مطرح بود چراکه مردم یکدیگر را دوست داشتند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر سلامت نفس محقق شود همه امور به سلامت انجام می‌شود، اعلام کرد: اگر با طرح و اعتبارات کاری را درست کنیم در وهله اول می‌شود اما در مراتب بعدی بنا به آسیب رساندن به طرح می‌کنند چون هدف آن‌ها سالم‌سازی نیست و موضوعات دیگری است.
عبادی عنوان کرد: در مسائل بهداشتی از نظر تغذیه آقایان می‌دانند که سبوس گندم برای بدن مفید است، آن‌ها که همه امور در دستشان است حتی یک قدم برای این امر برنداشته‌اند که چرا سبوس گندم را جدا و برای مردم مشکل ایجاد می‌کنند و در مقابل روی موضوعات دیگر مانور می‌دهند، لذا در چنین شرایطی مشخص است که نفس سالم نیست.
وی تفکر پول‌پرستی به جای خداپرستی را یک فرهنگ وارداتی دانست و توضیح داد: غالب شدن این تفکر بیگانه سبب آسیب رساندن به مردم می‌شود لذا در باقی امور نیز کیفیت رها شده و روی کمیت توجه می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به خدمات‌رسانی برخی پزشکان در مناطق روستایی و دورافتاده کشور اشاره کرد و افزود: عده‌ای از پزشکان به روستاها و مناطق دوردست می‌روند و با محبت به مردم خدمت می‌کنند اما در مقابل نیز عده‌ای هستند که در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت با وجود اینکه ماهانه 100 میلیون تومان به جیب می‌زنند مطب‌های خصوصی دایر و زیرمیزی نیز می‌گیرند.
عبادی خاطرنشان کرد: شیوه‌ای که اکنون به عنوان یک فکر ناسالم آمده است هرگز کارساز نیست گر چه اعتبارات بالا است اما در پایان کم می‎آورند لذا باید از مقامات نظارتی پرسید که چرا اعتبارات کم می‌آید.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۱۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماینده ولی فقیه , طرح تحول سلامت