دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی خبر داد

کسری اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی بیمه سلامت/ افزایش سه برابری هزینه‌کرد بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زیان انباشت بیمه سلامت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: سازمان بیمه سلامت سعی می‌کند تا خدمات اضافی را که موردنیاز مردم نیست کنترل کند.
کسری اعتبار ۱۰ هزار میلیاردی بیمه سلامت/ افزایش سه برابری هزینه‌کرد بیمه سلامت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی اربابی صبح امروز در دیدار معاونان سازمان بیمه سلامت خراسان‌جنوبی با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت و به‌تبع آن اداره کل سلامت خراسان‌جنوبی خرید خدمات درمانی را برای اقشار مختلف مردم در سطح کشور انجام می‌دهد.
وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به لحاظ جایگاه دولتی از منابع دولتی استفاده می‌کند و با تمام اقشار جامعه در ارتباط است، بیان داشت: اقشار مختلف جامعه که نتوانستند خدمات بیمه‌ای را از سایر سازمان‌های بیمه‌گر دریافت کنند از خدمات سازمان بیمه سلامت بهره‌مند می‌شوند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی سرانه حق بیمه هر فرد در صندوق ایرانیان را ماهانه 20 هزار تومان اعلام کرد و افزود: همچنین طی طرح تحول نظام سلامت حاشیه‌نشین‌های شهرهای بزرگ و افرادی که تمکن مالی ندارند در صندوق بیمه ایران به صورت رایگان بیمه شدند.
اربابی با اشاره به اینکه بیش از 65 درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش خدمات سازمان بیمه سلامت قرار دارند، تبیین کرد: 85 درصد منابع مربوط به هزینه‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی با اعلام اینکه سازمان بیمه سلامت به منابع دولتی وابسته است، توضیح داد: در ابلاغیه‌هایی که در بودجه سنواتی کشور مصوب می‌شود در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی اعلام کرد: طرح تحول نظام سلامت از سال 93 در کشور اجرایی شد که طی این مدت 11 میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.
اربابی از افزایش سه برابری هزینه کرد بیمه سلامت طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: قبل از شروع طرح تحول سلامت سازمان بیمه سلامت برای هزینه‌های درمان مردم 60 میلیارد تومان هزینه می‌کرد که این رقم با اجرای طرح تحول سلامت به 180 میلیارد تومان در سال رسید.
وی با اشاره به اینکه مقداری از اعتبارات تأمین و مقداری نیز تأمین نشد که موجب زیان انباشت شد، اضافه کرد: در طول سال‌های اخیر کسری اعتبار (زیان انباشت) سازمان بیمه سلامت بیش از 10 هزار میلیارد تومان اعلام شده است.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی مطرح کرد: در سال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم بخشی از مطالبات مؤسسات خدمات‌رسان را پرداخت کنیم و امیدواریم مابقی مطالبات نیز به موقع پرداخت شود.
اربابی به اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان بیمه سلامت در سال 97 اشاره کرد و افزود: اعتباری که برای این سازمان در سال جاری مصوب شده 20 درصد کمتر از هزینه‌کرد (عملکرد) سازمان در سال 95 است.
وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در جهت صیانت از حقوق بیمه‌شدگان، ارتقاء کیفیت خدمات و بهینه‌سازی مصرف منابع تلاش می‌کند، اعلام کرد: سازمان بیمه سلامت سعی می‌کند تا خدمات اضافی را که موردنیاز مردم نیست کنترل کند.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان‌جنوبی در پایان خطاب به مردم، خاطرنشان کرد: مردم تقاضاهای بی‌مورد از جامعه پزشکی نداشته باشند و سعی کنند صرفه و صلاح را در دریافت خدمات داشته باشند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه سلامت , طرح تحول سلامت