دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
فرماندار بیرجند خبر داد

افزایش ۲۳ درصدی اقامت گردشگران نوروزی در بیرجند/تعطیلی باغ موزه اکبریه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی

فرماندار بیرجند گفت: اقامت گردشگران در شهرستان در ایام نوروز ۹۷ نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد افزایش داشته است و ۴۶ هزار نفر از آثار تاریخی و موزه‌های شهرستان بازدید داشتند.
افزایش ۲۳ درصدی اقامت گردشگران نوروزی در بیرجند/تعطیلی باغ موزه اکبریه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی ناصری ظهر امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بیرجند، اظهار داشت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی شهرستان در برپایی نمایشگاه نوروزگاه ایران در مشهد با جدیت تلاش کردند.
وی با بیان اینکه ارائه ظرفیت‌ها و قابلیت‌های صنایع دستی استان در نوروزگاه ایران اقدام ارزشمندی بود، گفت: این نمایشگاه با استقبال خوب مردم مواجه شد.
فرماندار بیرجند افزود: همچنین در ایام نوروز در بحث تأمین نقدینگی و اسکناس نو با مشکل مواجه نشدیم و اسکناس نو در بسیاری از دستگاه‌های خودپرداز موجود بوده است.
ناصری تصریح کرد: بحث سفر و گردشگری باید مورد توجه قرار بگیرد چرا که حمایت از کالای ایرانی شامل بحث گردشگری نیز می‌شود و دستگاه‌های اجرایی حمایت از کالای ایرانی را از بحث گردشگری نیز آغاز کنند.
وی ادامه داد: ایرانی‌ها در ایام نوروز بیش از 2 میلیارد دلار در کشورهای همسایه هزینه کردند که این رقم می‌توانست در شهرهای کشور و خراسان‌جنوبی هزینه شود.
فرماندار بیرجند خاطرنشان کرد: اقامت گردشگران در شهرستان در ایام نوروز 97 نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است و 46 هزار نفر از آثار تاریخی و موزه‌های شهرستان بازدید داشتند.
ناصری اظهار کرد: مردم از نوروزگاه بیرجند در باغ اکبریه استقبال خوبی داشتند اما برخی فیلم عدم امنیت در باغ موزه اکبریه را در فضای مجازی منتشر کردند که این موضوع می‌توانست تذکر داده شود.
وی با بیان اینکه باغ موزه اکبریه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و امنیت در حال حاضر تعطیل شده است، گفت: مرمت بناهای تاریخی یکی از موضوعاتی است که در بحث گردشگری اهمیت دارد.
فرماندار بیرجند افزود: اقدامات خوبی برای مرمت باغ و عمارت کلاه فرنگی بیرجند انجام شده که امیدواریم مرمت این بنای تاریخی به زودی به پایان برسد.
ناصری با بیان اینکه ظرفیت‌های استان باید به فعلیت برسد، عنوان کرد: یکی از پتانسیل‌های کم‌هزینه و پربازده در بحث ایجاد اشتغال و ارزش افزوده، امکانات گردشگری است.
وی با بیان اینکه بازدید گردشگران می‌تواند تحول اقتصادی در شهرستان ایجاد کند، بیان کرد: همچنان از تمام ظرفیت بناهای تاریخی شهرستان استفاده نشده است.
فرماندار بیرجند با اشاره به المان‌های نوروزی شهرستان، اذعان داشت: انتظارات حداقلی مردم در بحث زیباسازی شهر و تغییر چشم‌نواز بیرجند برآورده نشد.
ناصری با بیان اینکه شهرداری باید در سال 97 به بحث زیباسازی توجه کند، ادامه داد: نیازمندی‌های اولیه را در شهرستان داریم و باید برند تمیزترین شهر ایران را در بیرجند حفظ کنیم.
وی با بیان اینکه انتظارات مردم در حوزه شهری برآورده نشده است، تصریح کرد: شهرداری باید در یکی از مبادی ورودی شهر محلی را برای ایجاد بازارچه دائمی یا موقتی صنایع دستی درنظر بگیرد.
فرماندار بیرجند با اشاره به آستان مقدس امامزادگان باقریه(ع) بیرجند، افزود: باید یک کار اساسی برای امامزادگان باقریه(ع) که هر هفته میزبان تعداد زیادی از هم‌استانی‌ها است، صورت گیرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۱۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , گردشگری