دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی زیر کشت پنبه است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه کشت پنبه در استان از اواخر فروردین ماه آغاز و تا اوایل خرداد ادامه دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در ۶ هزار و ۴۵۳ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی پنبه کشت شود.
بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی زیر کشت پنبه است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مهدی عصمتی‌پور اظهار داشت: امسال بیش از 6 هزار و 453 هکتار از اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی زیر کشت پنبه می‌رود.
وی با بیان اینکه کشت پنبه تا اوایل خرداد ماه در خراسان جنوبی ادامه دارد و امسال 650 تن بذر رقم خرداد برای کشت در خراسان جنوبی تولید شده است افزود: محصول پنبه در استان از نیمه مهر تا پایان دی برداشت می‌شود. 
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال زراعی 95_96 میزان 7 هزار و 650 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت پنبه رفت که از این سطح 17 هزار و 231 تن پنبه برداشت شد.
عصمتی‌پور با بیان اینکه خراسان جنوبی علاوه بر تامین نیاز داخلی استان بذر رقم خرداد دیگر استان‌ها را تامین می‌کند افزود: بذر مورد نیاز کشت پنبه امسال در خراسان جنوبی 280 تن است و مابقی بذر پنبه رقم خرداد تولید شده به استان‌های فارس، اصفهان، قم، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی،گلستان، خراسان شمالی و سمنان ارسال می‌شود.


انتهای پیام /4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۱۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , پنبه , جهاد کشاورزی