دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۲
در نگارخانه سینما بهمن؛

نمایشگاه آثار خط معلی استاد نقاشیان گشایش یافت

نمایشگاه آثار خط معلی استاد نقاشیان در مراسمی با حضور رئیس حوزه هنری و مسئول انجمن خوش نویسان خراسان جنوبی در نگارخانه سینما بهمن شهرستان بیرجند افتتاح شد.
نمایشگاه آثار خط معلی استاد نقاشیان گشایش یافت
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، مجید کریمیان در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه آثار خط معلی استاد نقاشیان در نگارخانه سینما بهمن شهرستان بیرجند اظهار داشت: در این نمایشگاه 30 اثر از استاد محمد سعید نقاشیان به نمایش گذاشته شده است.
رئیس حوزه هنری استان خراسان جنوبی با بیان اینکه این آثار در کارگاه تخصصی که قبل از سال جدید برگزار شد انجام شده است افزود: خط معلی از خطوط مورد توجه  و ویژه‌ای است که به لحاظ ویژگی‌های خطی، هنری و زیباشناسی حرف‌های خوبی برای گفتن دارد.
وی بیان کرد: توجه هنرمندان به حوزه خط معلی می‌تواند در حوزه تکنیکی بحث خوش نویسی به انتقال مفاهیم کمک بسیاری کند.
 مسئول انجمن خوش‌نویسان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: هنر انقلاب اسلامی با روز شهادت شهید مرتضی عابدی که از هنرمندان اصیل هنر اسلامی بود و به خاطر هنر به شهادت رسید همزمان شده است.
مهدی اسماعیلی تصریح کرد: در وادی هنر خوشنویسی، خوشنویسی جزو هنرهای ناب اسلامی است و هنرمندان می‌توانند با هنرهای اسلامی در ترویج این هنر و سایر هنرها اعم از نقاشی و خط، نمایشگاه‌هایی را با روایات و آیات قرآنی برگزار کنند تا بازدیدکنندگان از این هنر استفاده کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , سینما بهمن