دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۱
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی:

۲۹۰۰ پرونده تخلف در شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی از تشکیل دو هزار و ۹۳۹ پرونده تخلف در شعب تعزیرات حکومتی استان طی سال گذشته خبر داد.
۲۹۰۰ پرونده تخلف در شعب تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تشکیل شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، منصور انصاری اظهار داشت: طی ۱۲ ماهه سال گذشته بالغ بر دو هزار و ۹۳۹ پرونده وارد شعب تعزیرات حکومتی استان شد که از این تعداد تاکنون دو هزار و ۹۷۲ مورد مختومه اعلام شده است.
وی با اشاره به تشکیل یک هزار و ۱۰۰ پرونده در بخش قاچاق کالا و ارز، بیان کرد: بیشترین کالای قاچاق شده در این مدت مربوط به البسه با ۴۳۱ پرونده بوده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی همچنین مباشرت در قاچاق کالا، عرضه کالای قاچاق، حمل و نقل کالای قاچاق، حمل و نقل، نگهداری و عرضه کالای قاچاق و مشارکت در قاچاق را از جمله پرتکرارترین تخلفات وارده در این بخش عنوان کرد.
انصاری از تشکیل یک هزار و ۳۰۰ پرونده در بخش کالا و خدمات در این مدت خبر داد و گفت: بیشترین تخلفات این حوزه نیز مربوط به عدم درج قیمت با ۷۱۵ پرونده، گرانفروشی با ۱۹۷ پرونده و عدم ارائه فاکتور خرید با ۱۷۸ پرونده بوده است.
وصول ۴۵ میلیارد ریال از جرائم
وی همچنین عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عرضه و تحویل کالای غیربهداشتی با علم به غیر بهداشتی بودن آن، عدم رعایت مقررات بهداشت محیطی را از جمله بیشترین تخلفات در بخش بهدشات و درمان برشمرد و افزود: در سال گذشته  بالغ بر ۵۳۹ پرونده در این بخش وارد شعب تعزیرات حکومتی استان شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به ورود دو هزار و ۴۰۵ پرونده به شعب اجرای احکام استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد دو هزار و ۴۳۰ مورد مختومه شده که برخی از آن ها مربوط به سال ۹۵ بوده است.
انصاری ادامه داد: از این تعداد یک هزار و ۲۴۶ مورد در بخش کالا و خدمات، ۸۰۱ مورد مربوط به قاچاق و ۳۴۷ مورد نیز مربوط به بخش های بهداشت بوده است.
به گفته وی در مجموع بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۶۶۲ میلیون ریال از جریمه های تعیین شده برای این پرونده ها وصول شده است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , قاچاق , حمایت از کالای ایرانی