دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳
معاون اشتغال کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد:

اجرای دو هزار و ۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان خراسان جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌جنوبی از اجرای دو هزار و ۶۱۶ طرح اشتغال زایی توسط مددجویان این نهاد طی سال گذشته خبر داد.
اجرای دو هزار و ۶۰۰ طرح اشتغال‌زایی توسط مددجویان خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سیدرضا حسینی، با اشاره به اینکه طی سال گذشته دو هزار ۶۱۶ طرح اشتغال‌زایی در جهت توانمندسازی مددجویان تحت حمایت ایجادشده است، افزود: یک هزار و ۸۴۳ طرح از منابع بانکی و ۷۷۳ طرح از منابع امدادی، تسهیلات دریافت کرده‌اند.
حسینی گفت: طرح‌های اجراشده باهدف توسعه فرهنگ کار و تلاش و ایجاد روحیه خودباوری و خوداتکائی در بین مددجویان تحت حمایت است و در سال گذشته برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و نیازمند استان ۴۲ میلیارد و ۷۷۸ میلیون تومان هزینه شده است.
وی بابیان اینکه یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های اصلی کمیته امداد، توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت است، افزود: اشتغال پایدار زمینه‌ساز توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی کمیته امداد می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از مجموع طرح‌های اجراشده یک هزار و ۶۵۹ طرح در روستاها و ۹۵۷ طرح در شهرهای استان اجراشده که ۸۸۳ طرح اشتغال توسط مجریان زن و یک هزار ۷۳۳ طرح توسط مجریان مرد اجرا شده است.
وی همچنین اظهار کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته هزار و ۳۲۵ تخته فرش به متراژ چهار هزار و ۴۹۰ متر  توسط مددجویان کمیته امداد خراسان‌جنوبی بافته شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان کرد: ارزش فرش‌های بافته شده ۲۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریال  بوده است.
حسینی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای خودکفایی و حکایت از کارآفرینی صورت می‌گیرد، ادامه داد: در خراسان‌جنوبی ۱۵ کارگاه تجمیعی قالیبافی وجود دارد.
وی افزود: بیشتر بافندگان را زنان مددجو و سرپرست خانواده کمیته امداد خراسان‌جنوبی تشکیل می‌دهند که به لحاظ تأمین مواد اولیه و نظارت بر بافت فرش مورد حمایت کمیته هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: بافت فرش توسط ناظران کمیته امداد مورد نظارت قرار گرفته و بعد از پایان بافت ارزیابی می‌شود.
حسینی اظهار کرد: بعد از ارزیابی و قیمت‌گذاری جهت فروش به بازار عرضه می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۲۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال