دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰

زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/15

هر هفته معرفی یک شهدای 8 سال دفاع مقدس استان خراسا‌ن‌جنوبی
زندگی‌نامه شهدا خراسان جنوبی/15
 
به گزارش خراسان‌تایم، چه کسی می‌داند جنگ چیست؟ چه کسی می‌داند فرودیک خمپاره قلب چند نفر را می‌درد؟ چه کسی می‌داند جنگ یعنی سوختن، یعنی آتش، یعنی گریز به هر جا، به هر جا که اینجا نباشد، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ ‌جوانم چه می‌کند؟ دخترم چه شد؟ به راستی ما کجای این سوال‌ها و جواب‌ها قرار گرفته ایم ؟ کدام دختر دانشجویی که حتی حوصله ندارد عکس‌های جنگ را ببیند و اخبار آن را بشنود. از قصه دختران معصوم سوسنگرد با خبر است؟ آن مظاهر شرم و حیا را چه کسی یاد می‌کند که بی شرمان دامنشان را آلوده کردند و زنده زنده به رسم اجدادشان به گور سپردند. کدام پسر دانشجویی می‌داند هویزه کجاست؟‌ چه کسی در هویزه جنگیده؟ کشته شده و در آنجا دفن گردیده؟ چه کسی است که معنی این جمله رادرک کند: نبرد تن و تانک؟! اصلا چه کسی می‌داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی‌های، تانک له می‌شود؟

شهید محمد حسن بهاری به تاریخ 1/3/1340 در روستای مهدی آباد از توابع شهرستان قائنات متولد و به تاریخ 30/1/1364 درپادگان حمیدیه اهواز به فیض شهادت رسید.

شهید محمد حسن بهاری روز اول خردادماه سال 1340 در روستای مهدی آباد از توابع شهرستان قائنات در خانواده‌ای متدین ومذهبی دیده به جهان گشود. پدر محمدحسن، با پرداختن به شغل کشاورزی و بدست آوردن رزق و روزی حلال امرار معاش می‌کرد.
در آن دوران، با وجود مشکلات فراوان و نبود وسیله ایاب و ذهاب و کمبود امکانات لازم، امکان تحصیل در روستا فراهم نبوده ومحمد حسن از تحصیل بازماند. به جای تحصیل در مدرسه، پا به مکتب خانه گذاشت و درآنجا خواندن قرآن را فرا گرفت، بطوریکه در حد خواندن و نوشتن را آموخت.
شهید محمد حسن بهاری، دوران نوجوانیش را به پدردرکارهای کشاورزی و دامداری کمک می‌کرد. با توجه به شرایط و موقعیت زندگی، به مدت 12سال همراه خانواده به تربت جام عزیمت نموده و درآنجا مشغول به کارگری شد. او فردی معتقد و پایبند به انقلاب و آرمان‌های مقدس دینی بود.
دوران نوجوانی سپری شد و او به سن جوانی رسید و کم کم می بایست در لباس مقدس سربازی، جامه رزم به تن می نمود و دوسال را در خدمت زیر پرچم سپری می‌کرد. بنابراین راهی خدمت شده و دوران سربازی را به آخر رساند. تا اینکه در روزهای پایانی خدمت، به تاریخ 30/1/1364 در پادگان حمیدیه اهواز بر اثر بمباران هوائی به فیض شهادت نائل شد. روحش شاد و یادش گرامی.

قسمتی از وصیت نامه شهید محمد حسن بهاری
وصیت من به خانواده های معظم شهدا و جانبازان این است، ضمن صبور بودن با جدیت هرچه تمام تر درپیشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامی کوشا باشند وهمواره از دستآورد خون شهدا و مجاهدت ایثارگران حراست نمایند. امام را دعا کنیم و سخن‌های پیامبرگونه امام را بکار بگیریم و توفیق هرچه بیشتر رزمندگان اسلام را برکفر جهانی آرزو می‌کنم. انشالله راه کربلا بازشود وقدس شریف اولین قبله‌گاه مسلمین ازچنگال صهیونیست آزاد و در اختیار مسلمانان قرار گیرد.

انتهای‌پیام/2/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۳۰