سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد

پیش‌بینی بارش برف بهاری در ارتفاعات استان/احتمال جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با تقویت زبانه‌های سیستم پرفشار و ادامه روند کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات و وقوع یخبندان در مناطق سردسیر استان از اوایل وقت روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.
پیش‌بینی بارش برف بهاری در ارتفاعات استان/احتمال جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی
 
 به گزارش خراسان‌تایم به نقل از فارس فاطمه زارعی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: تداوم بارش‌ها تا اواخر روز چهارشنبه همراه با رعدو برق و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود که با توجه به لبریز شدن سدها و پرآب شدن رودخانه‌های فصلی، جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی را انتظار داریم.
وی با بیان اینکه بارش تگرگ و تشکیل مه در ارتفاعات نیز پیش‌بینی می‌شود، گفت: با تقویت زبانه‌های سیستم پرفشار و ادامه روند کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات و وقوع یخبندان در مناطق سردسیر استان از اوایل وقت روز چهارشنبه دور از انتظار نیست.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی به بیشترین بارندگی در روستای درمیان به میزان 40 میلی‌متر اشاره کرد و افزود: طی 24 ساعت گذشته میزان بارندگی در بیرجند 12 میلی‌متر، طبس شش میلی‌متر، فردوس 16 میلی‌متر، قاین 15 میلی‌متر، نهبندان شش میلی‌متر، سرایان 22 میلی‌متر، حاجی‌آباد 11 میلی‌متر، بشرویه چهار میلی‌متر، اسدیه 17 میلی‌متر و سربیشه 33 میلی‌متر بوده است.
زارعی خاطرنشان کرد: تغییرات دمای مرکز استان طی 24 ساعت گذشته بین 7 تا 20 درجه بالای صفر بوده است.
وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته حاجی‌آباد با چهار درجه بالای صفر سردترین و نهبندان با 24 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرستان بوده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۵۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارش , هواشناسی