سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

امدادرسانی به ۱۵۰ نفر از افراد گرفتار در سیلاب/آبگرفتگی ۲۴ واحد مسکونی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به آماده‌باش ۹۰ تیم امدادی و عملیاتی، افزود: این تیم‌ها تا صبح امروز به بالغ بر ۱۵۰ نفر از افراد گرفتار در سیلاب امدادرسانی کرده‌اند.
امدادرسانی به ۱۵۰ نفر از افراد گرفتار در سیلاب/آبگرفتگی ۲۴ واحد مسکونی
 
 به گزارش خراسان‌تایم به نقل از فارس سید ابوالحسن میرجلیلی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: خوشبختانه طی هفته اخیر بارندگی‌های خوبی را در سطح استان داشتیم و 11 شهرستان از این بارش‌ها منتفع شدند.
وی افزود: در اکثر شهرستان‌ها و مناطق کوهپایه‌ای رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی اتفاق افتاد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: طی این هفته در اکثر مناطق کوهپیایه‌ای استان بالغ بر 50 میلی‌متر بارندگی داشته‌ایم اما خسارت عمده مربوط به آبگرفتگی 24 واحد مسکونی بود که این مسئله بلافاصله توسط امدادگران دستگاه‌های امدادی حل شد.
میرجلیلی با بیان اینکه آب‌‍شستگی راه‌های روستایی و ایل‌راه‌های عشایری و تخریب قسمتی از این مسیرها بر اثر سیلاب را نیز داشتیم، گفت: مسئله این راه‌ها توسط راهداران مرتفع و مسیرها بازگشایی شد و اکنون هیچ محور مواصلاتی در استان مسدود نیست.
وی با اشاره به آماده‌باش 90 تیم امدادی و عملیاتی متشکل از امدادگران هلال احمر، راهداران، واحدهای پلیس راه و واحدهای آتش‌نشانی شهرداری، افزود: این تیم‌ها تا صبح امروز به بالغ بر 150 نفر از افراد گرفتار در سیلاب امدادرسانی کرده‌اند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: طی این بارندگی‌ها به 14 قنات روستایی بین 10 تا 15 درصد خسارت وارد شده و جهاد کشاورزی اقدامات برای مرمت این قنات‌ها را انجام می‌دهد.
میرجلیلی بیان کرد: بارش تگرگ در قاین، سرایان، طبس و فردوس به محصولات سردرختی خسارتوارد کرد و باعث شد تا برخی از این محصولات صدمه ببینند.
وی خاطرنشان کرد: در فصل بهار شاهد وقوع بارندگی‌های رگباری در زمان کوتاه و باحجم زیاد هستیم و انتظار داریم شهروندان هشدارها را جدی بگیرند و در زمان صدور اخطاریه در بستر و حریم رودخانه قرار نگیرند و از مسافرت‌های غیرضروری بپرهیزند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی ادامه داد: کاهش محسوس دما تا انتهای هفته پیش‌بینی شده و لازم است تا کشاورزان و دامداران برای جلوگیری از خسارت محصولات به این مسئله توجه داشته باشند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۳۹۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مدیریت بحران , هواشناسی