يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۲
فرمانده سپاه خراسان جنوبی:

موفقیت سپاه بدون بسیج امکان‌پذیر نیست

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه سپاه خادمی، سازماندهی، مدیریت و فرماندهی بسیج را برعهده دارد گفت: موفقیت سپاه بدون بسیج امکان ندارد.
موفقیت سپاه بدون بسیج امکان‌پذیر نیست
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، سردار علی قاسمی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیر بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی اظهار داشت: همه کسانی که برای اسلام، قرآن و ارزش‌های دینی تلاش می‌کنند پاسدار هستند و همه کسانی که مرز ولایت، امامت و دین را پاسداری می‌کنند در هر لباسی که باشند پاسدار هستند.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسالت سنگینی از جمله حفظ، حراست و دفاع از انقلاب اسلامی را بر عهده دارد بیان کرد: 5 ماموریت متنوعی نیز در این راستا برای عهده دارد که یکی از آنان بسیج است.
قاسمی گفت: امروز بسیج لشکر الهی 22 میلیونی است و حدود 20 قشر سازماندهی شده دارد و در راستای ماموریت خود دفاع از ارزش‌های انقلاب را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه سپاه خادمی، سازماندهی، مدیریت و فرماندهی بسیج را برعهده دارد خاطرنشان کرد: موفقیت سپاه بدون بسیج امکان ندارد.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی یادآور شد: اگر سپاه در عرصه امنیت، دفاع مقدس، حراست از انقلاب، جهاد خودکفایی، جهاد اقتصادی، تشکیل بسیج،  قوم بخشی مسائل فرهنگی و محرومیت‌زدایی موفقیتی داشته است به واسطه حضور ارزشمند بسیجیان در همه اقشار از جمله قشر جامعه پزشکی است.
قاسمی با بیان اینکه حدود 10 درصد مدیریت بسیج با پاسداران و مابقی با سلسله مراتب بسیج است اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز که پروژه‌های کلان نظام را دنبال می‌کند 4 درصد کار را پاسداران و کادر سپاه و 96 درصد را نیروهای فرهیخته، تحصیلکرده و دانشگاهی دنبال می‌کنند.
وی با بیان اینکه تنوع ماموریت بسیج و سپاه می‌طلبد ما از همه اقشار جامعه در همه بخش‌های بسیج، سازماندهی و به کارگیری کنیم افزود: نقش مجموعه درمانی و بهداشتی در دفاع مقدس حیاتی بوده است و امروز نیز در سلامت و درمان جامعه حیاتی است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: بسیج و سپاه از ابتدای انقلاب ارتباط تنگاتنگی با جامعه پزشکی داشته‌اند و در به کارگیری پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران در جبهه‌های نور علیه ظلمت حداکثر بهره‌برداری را بردند.
قاسمی با بیان اینکه پس از آنکه بسیج جامعه پزشکی در کشور شکل گرفت پزشکان در همه استانها و شهرستان‌ها حضور فعال و موثری را بر عهده داشتند بیان کرد: در این راستا بیمارستان‌های متعددی را که نیروهای مسلح پیگیری می‌کنند با کمک مجموعه شایسته دانشگاه‌های علوم پزشکی و پزشکان است که تحقق یافت.
وی با اشاره به اینکه بسیج و سپاه انسان محور است تصریح کرد: تجهیزات ممکن است خوب و مفید باشد اما اصل نیست بنابراین با انگیزه، روحیه و حرکت جهادی بسیجیان اول انسان سازی و سپس فراهم کردن امکانات مهم است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه کار ما انسان سازی، انسان محوری و به کارگیری انسانها در راستای مأموریت‌های ارزشمند سپاه و بسیج برای پشتیبانی از انقلاب اسلامی است افزود: بسیج جامعه پزشکی ضمن اینکه در همه بخش‌ها کار ساماندهی اعضای بسیج را برعهده دارد همزمان به کارگیری اعضای بسیج را نیز در جاهای مختلف برعهده دارد.
قاسمی با اشاره به ویژگی‌های بسیجیان خدامحور یادآور شد: انگیزه، علاقه، تعهد و دلسوزی برای کار در راه رضای خدا در بین بسیجیان یک اولویت است.
وی با بیان اینکه قریب 90 درصد سلسله‌ مراتب بسیج را بسیجیان اداره می‌کنند خاطرنشان کرد: اندیشه عاقلانه و عمل عادلانه از ویژگی‌های یک بسیجی و مدیر بسیجی است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۰۹۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , سپاه