شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۳
رئیس دانشگاه بیرجند:

حرکت دانشگاه پژوهش‌محور به دانشگاه کارآفرین در دستور کار وزارت علوم است

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه باید با چالش‌هایی که در سطح دانشگاه وجود دارد مقابله کرد گفت: حرکت از سمت یک دانشگاه پژوهش‌محور به سمت دانشگاه کارآفرین در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.
حرکت دانشگاه پژوهش‌محور به دانشگاه کارآفرین در دستور کار وزارت علوم است
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، احمد خامسان در مراسم معارفه رئیس دانشگاه بیرجند اظهار داشت: حرکت از سمت یک دانشگاه پژوهش محور به سمت دانشگاه کارآفرین در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.
وی افزود: باید با چالش‌هایی که در سطح دانشگاه وجود  دارد مقابله کرد و دانشگاه به بقا و ثبات خود ادامه دهد.
رئیس دانشگاه بیرجند گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه بیرجند این است که جایگاه دانشگاه و آموزش عالی بیرجند کمتر از گذشته نباشد.
رئیس سابق دانشگاه بیرجند نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز بیش از 12 هزار دانشجو در دانشگاه بیرجند وجود دارد و این دانشگاه جزو دانشگاه‌های چابک کشور است.
خلیل خلیلی افزود: در این مدت دو دانشکده هنر و دانشکده ادبیات با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان احیا شده است و انسان‌سازی، ایجاد تحول، مقابله با انحرافات و خرافات، تولید علم و تبدیل علم به ثروت از رسالت‌های دانشگاه است.
وی بیان کرد: بودجه عمومی دانشگاه بیرجند به 108 میلیارد تومان و بودجه اختصاصی به 9 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه بیرجند گفت: در چهار سال گذشته 38 پروژه کلنگ‌زنی و افتاح شده و چهار پروژه عمرانی خیرساز شامل خوابگاه تحصیلات تکمیلی، بنیاد 15 خرداد، درمانگاه دانشگاه و آزمایشگاه مهندسی برق و کامپیوتر افتتاح شده است.
خلیلی اظهار داشت: تجهیز و به روز رسانی امکانات آموزشی و پژوهشی و ارتقا منابع ملی و متناسب سازی آن با نیازهای منطقه، تدوین سند آمایش آموزش عالی در منطقه شرق کشور، گسترش کمی و کیفی رشته‌های دانشگاهی، پژوهشکده‌ها، کانون‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، گسترش فعالیت‌های علمی از اقدامات دانشگاه بیرجند در مدت 4 سال است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۲۶۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وزارت علوم , دانشگاه بیرجند