يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴
مسؤول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی خبر داد

برگزاری سه‌شنبه‌های مهدوی در تمام سطح شهر بیرجند/ جوانان به صورت آتش به اختیار در حوزه مهدویت فعالیت دارند

مسؤول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی گفت: بسیاری از جوانان به صورت آتش به اختیار در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند و به هیچ ارگانی وابسته نیستیم.
برگزاری سه‌شنبه‌های مهدوی در تمام سطح شهر بیرجند/ جوانان به صورت آتش به اختیار در حوزه مهدویت فعالیت دارند
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حامد کاظمی‌تبار صبح امروز در دیدار فعالان عرصه مهدویت با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: بسیاری از جوانان در بیرجند به صورت آتش به اختیار و بدون وابستگی به ارگانی در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند.
وی گفت: از سال گذشته برنامه‌های سه‌شنبه‌های مهدوی در استان شکل گرفت و به نام و یاد حضرت مهدی(عج) جلساتی برگزار می‌شود و نقاط مختلف شهر را برای برگزاری مراسم دهه مهدویت آماده می‌کنیم.
مسؤول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی افزود: توزیع نذری و نذر صلوات یکی از برنامه‌های هر هفته سه‌شنبه‌های مهدوی است و محتوای فرهنگی در میان مردم توزیع می‌شود.
کاظمی‌تبار تصریح کرد: برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در یک نقطه متمرکز نخواهد بود و گروه‌های دیگری هم به این برنامه می‌پیوندند و به زودی طرح در مسجد امام حسن(ع) و مسجد امام هادی(ع) نیز اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: به دور از فضای اقتصادی نمی‌توان کاری کرد و اقتصاد مردم  نیز به نوعی در گروی کار فرهنگی جوانان است و به همین دلیل یکی از اقدامات این بوده که نیازمندان و خیران در استان شناسایی شوند و تحت عنوان سه‌شنبه‌های مهدوی از خانواده‌های محروم حمایت صورت گیرد.
مسؤول برنامه سه‌شنبه‌های مهدوی در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: فروشگاه و نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی ایجاد می‌شود تا صنایع دستی و محصولات فرهنگی تولیدی توسط گروه‌های مردمی به فروش برسد.
مسؤول کانون فرهنگی زمینه‌سازان ظهور نیز در این دیدار بیان کرد: اجتماع مردمی منتظران ظهور از سه سال گذشته در استان شکل گرفته است و جوانان در استان کانونی را به نام کانون فرهنگی زمینه‌سازان ظهور شکل دادند.
آخوندی با اشاره به اینکه با برنامه‌های مهدوی می‌خواهیم تلنگری به جامعه وارد کنیم و به حقیقت برسیم، گفت: امسال نیز اجتماع منتظران ظهور در استان فراگیر شده و در حاجی‌آباد بیرجند، خضری دشت بیاض، خوسف، بشرویه، مود و درمیان برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: جلسات جشن نیمه شعبان و شام نیمه شعبان در استان برگزار خواهد شد و کارشناسان مهدویت از مشهد مقدس برای جشن نیمه شعبان دعوت شده‌اند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۲۹۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آتش به اختیار , مهدویت