سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۳
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

وجود نیروی نظامی قوی لازمه امنیت کشور است/ بهترین دوران زندگی‌ام دوران خدمت در ارتش بود

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کشوری که نیروی نظامی ضعیفی داشته باشد نتیجه آن تعدی به ناموس مردم آن کشور است، گفت: بنابراین باید برای ایجاد امنیت در جامعه، نیروی نظامی قوی وجود داشته باشد.
وجود نیروی نظامی قوی لازمه امنیت کشور است/ بهترین دوران زندگی‌ام دوران خدمت در ارتش بود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با دانش‌آموختگان دوره دافوس ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: جایگاه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی در ارزش‌های انسانی و اسلامی جایگاه بسیار والایی است.
وی با بیان اینکه مکتب اهل بیت(ع) مکتب عدالت است، تصریح کرد: این مکتب هرگونه همکاری با ظالم را حتی در حد تراشیدن یک قلم حرام می‌داند اما جایگاه نیروهای نظامی آنقدر والا بوده که فقهای بزرگ اسلام حتی در دوران طاغوت که شاخص در ظلم بودند، پیوستن به نیروهای ارتش را مجاز دانسته‌اند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: دلیل این امر این بوده که نیروهای ارتش مسؤولیت و مأموریت برقراری امنیت برای جان، مال، ناموس و آب و خاک این کشور را برعهده داشته‌اند.
عبادی با اشاره به اینکه ارتش یک کلمه طیبه است، افزود: امام خمینی(ره) و امروز مقام معظم رهبری جایگاه این نهاد مقدس را محترم شمرده‌اند.
وی به اهمیت جایگاه ارتش جمهوری اسلامی ایران هم از جهت انسانی و هم از جهت اسلامی تأکید کرد و گفت: یکی از مشترکاتی که در ارزش‌های اسلامی و انسانی وجود دارد ایجاد امنیت در جامعه است بنابراین این امر جایگاه رفیع ارتش را نشان می‌دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: بهترین دوران زندگی‌ام دوران خدمت در ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کشوری که نیروی نظامی ضعیفی داشته باشد نتیجه آن تعدی به ناموس مردم آن کشور است، یادآور شد: بنابراین باید برای ایجاد امنیت در جامعه، نیروی نظامی قوی وجود داشته باشد.
عبادی به مسئله دفاع اشاره کرد و افزود: به مسئله دفاع از نظر اسلامی و انسانی آن تأکید شده و با هیچ چیز قابل مقایسه نبوده و خداوند آن را واجب کرده است.
وی اضافه کرد: فعالیت نیروهای مسلح از نظر سیستمی دارای اهمیت و از نظر وظیفه واجب دینی و انسانی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به کارکنان پدافند هوایی شرق کشور گفت: اگر این وظیفه انسانی و دینی با قصد قربت انجام گیرد همواره در حال عبادت و در تمام کارهای خیر مردم شریک هستید.
عبادی با اشاره به اینکه شرط نخست چرخه جامعه امنیت است، یادآور شد: چه سرفرازی بالاتر از این که ارتش دژ مستحکمی برای حفظ مردم است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۴۸۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ارتش , نماینده ولی فقیه