پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت:

450 عنوان برنامه برای کنگره شهدای خراسان جنوبی پیش بینی شد

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: 450 عنوان برنامه برای کنگره ملی 2 هزار شهید استان که اواسط امسال برگزار می شود، پیش بینی شده است.
450 عنوان برنامه برای کنگره شهدای خراسان جنوبی پیش بینی شد
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، سردار علی قاسمی چهارشنبه شب در نشست شورای سیاست گذاری کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه در استان افزود: برگزاری هشت اجلاسیه، سه یادواره شهرستانی، تدوین 85 عنوان کتاب، 200 برنامه رادیویی، نمایش و فیلم داستانی، مسابقات ورزشی و 30 برنامه تلویزیونی، خاطرات رزمندگان، مستند رادیویی،83 یادواره شهدای حوزه ای و اقشاری از جمله این برنامه هاست.
وی بیان کرد: ساخت 2 هزار لوح یادبود شهیدان، 2 هزار کتیبه شهدا، 13 المان شهری، 29 ویژه نامه، 6 همایش و 23 مسابقه ورزشی از دیگر برنامه های این کنگره است.
دبیرکل کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی گفت: این کنگره نیمه دوم سال جاری برگزار و بیشتر برنامه ها در ماه محرم اجرا می شود.
جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی هم گفت: مقام معظم رهبری ذکر شهیدان را عاملی برای حفاظت و حراست معنوی از انقلاب و دین و مددی برای حرکت عمومی مردم به سمت اهداف عالی اسلام عنوان کردند.
سرهنگ پاسدار صفرعلی اسماعیلی افزود: تجلیل از مقام والای شهیدان، ثبت، نشر و توسعه فرهنگ دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جوان، معرفی الگوهای ارزشی دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده، ایجاد بستر مناسب برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف عملیاتی این کنگره است.
وی اظهار کرد: ایجاد فضای فرهنگی مبتنی بر ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تقویت روحیه استکبارستیزی، مصون سازی جامعه هدف در برابر تهاجم فرهنگی دشمن و تقویت روحیه انقلابی گری و ولایتمداری از دیگر اهداف عملیاتی کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی است.
دبیر کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی گفت: تلاش کردیم برنامه های این کنگره از جذابیت برخوردار باشد اما برای به نتیجه رسیدن این برنامه ها زحمات زیادی باید تقبل کرد.
وی افزود: کمیته ها و کارگروه های این کنگره باید فعال تر شوند و تا زمان برگزاری کمتر از چهار ماه و نیم وقت داریم که افراد باید جهادی کار کنند.
وی گفت: عملکرد برخی کارگروه های کنگره قابل قبول، عملکرد بعضی مطلوب و عملکرد تعدادی از کارگروه ها ضعیف است.
اسماعیلی اظهار کرد: کنگره شهدا باید به نحو احسن برگزار شود و بعضی از کمیته ها باید تلاش بیشتری انجام دهند.
وی افزود: یکی از نکات مهی که همه باید رعایت کنیم کیفیت بخشی و اثربخشی برنامه هاست و سازمان بسیج هم بر این مهم تاکید دارد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: همه کمیته ها و کارگروه ها برای کیفی سازی برنامه ها تدبیر کرده و از افراد صاحبنظر در این خصوص بهره بگیرند.
وی گفت: فضای فرهنگی جامعه که مبتنی بر ارزش ها و استکبارستیزی است را در حد توان محقق کنیم و با برگزاری چند اجلاسیه نمی توان چنین ادعایی کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۵۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دفاع مقدس , سپاه