شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
با حکم شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور

حجت‌الاسلام‌ محمدی امام جمعه طبس شد

حجت‌الاسلام‌و المسلمین محمدرضا محمدی به سمت امام جمعه طبس منصوب و در جلسه شورای اداری معارفه شد.
حجت‌الاسلام‌ محمدی امام جمعه طبس شد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، ظهر امروز حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدرضا محمدی به سمت امام جمعه طبس منصوب و در جلسه شورای اداری معارفه شد.
وی امروز وارد شهر دارالمؤمنین طبس شد و پس از استقبال پرشور مردم و برخی مسؤولان به زادگاه امام جمعه فقید طبس رفته و در آرامگاه نمادین حجت‌الاسلام‌و المسلمین مهاجریان‌مقدم به ایشان ادای احترام کرد.
امام جمعه طبس پس از آن با حضور در گلزار مطهر شهدا نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و به زیارت آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) مشرف شد.
محمدی در ادامه با حضور در جلسه شورای اداری به عنوان سومین امام جمعه طبس پس از حجج فقید اسلام حائری‌طبسی و مهاجریان‌مقدم، منصوب و معارفه شد.
مردم ولایتمدار و انقلابی طبس که در سوگ و بزرگداشت روح معنوی شهر و امام جمعه فقید؛ زنده‌یاد حجت‌الاسلام و المسلمین مهاجریان‌مقدم سنگ تمام گذاشته بودند، امروز نیز از حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی استقبال باشکوهی نمودند و یک بار دیگر پیمان خود با ولایت، انقلاب و روحانیت را به نمایش گذاشتند.
امام جمعه طبس در حاشیه معارفه خود، در محل سالن میقات‌الرضا عنوان داشت: خوشبختم که توفیق حضور در شهرستانی که سابقه و دیرینه بسیار زیادی دارد را پیدا کردم و امیدوارم بتوانم منشاء خیر و برکت با حضور مردم و علما باشم و امیدوارم با خیر و برکاتی که از این شهر شنیدم بتوانیم راه را با قوت ادامه دهیم.
محمدی ادامه داد: وجود بارگاه منور حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) می‌تواند طبس را به قطب فرهنگی شرق کشور تبدیل کند.
وی در خصوص اهمیت نماز جمعه با توجه به سخنان امام و رهبر معظم انقلاب، بیان داشت: نماز جمعه مرکز وحدت است و امروز نماز جمعه تریبون نظام بوده و سیاست‌های نظام از نمازهای جمعه تبیین می‌شود و بصیرت و آگاهی که مردم ما در راهپیمایی‌ها و حضور در صحنه دارند نقشه‌های استکبار جهانی را نقش بر آب می‌کند.
امام جمعه طبس گفت: نماز جمعه بصیرت‌افزایی خوبی برای مردم داشته و قطعا منشاء خیر و برکات بوده و امیدواریم بتوانیم این مسیر را با قدرت ادامه دهیم تا کشور به آنچه که مایه خیر و برکت است برسد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۵۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , طبس , امام جمعه