يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
سرلشکر جعفری:

قابل اعتماد نبودن آمریکا به جهان اثبات شده است

فرمانده کل سپاه گفت: شیطنت، فریبکاری و قابل اعتماد نبودن آمریکا در جهان مشهود است و کشورهای دیگر نیز آنرا پذیرفته اند و اثبات شده است که نباید به آمریکا اعتماد کرد.
قابل اعتماد نبودن آمریکا به جهان اثبات شده است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از ایرنا، از مجموعه فتح المبین ، سردار سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری در جشنواره ملی بسیج با عنوان بسیج همگام با کشاورز اظهار داشت: دشمن در چهلمین سال پیروزی انقلاب، تهدیدهای جدی در زمینه اقتصاد، امنیت و سیاست را علیه مردم ما در پیش گرفته است ما درگیر با نظام سلطه هستیم و همین ظلم ستیزی و ایستادگی مردم ایران مقابل استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، ایران را هدف قرار داده است .
جعفری تصریح کرد: ظالم و شیطان بزرگ در جهان امروز آمریکاست که با تسلط بر مسائل سیاسی و اقتصادی و نظامی در جهان به دنبال توسعه قدرت و منافع خود در جهان است و هیچ رحمی به مردم و محرومان جهان نمی کند.
فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: دشمن، امروز روی مسائل اقتصادی تمرکز کرده است و شاهد جنگ اقتصادی علیه ایران و مردم هستیم.
جعفری در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که در مقابل این تهدیدات، اجرای دستورات و فرمایش رهبری در ابتدای سال موثر بوده است و بهره گیری از ظرفیت های داخلی کشور و اجرای اقتصاد مقاومتی چاره ساز است.
فرمانده سپاه افزود: یک غفلت راهبردی وجود دارد و آن اینکه برخی به جای توجه به توانمندی داخلی، نگاه به بیرون دارند؛ این در حالی است که نباید به خارج فقط نگریست نگاه به امکانات داخلی و ظرفیت های داخلی می تواند مشکلات را رفع کند.
جعفری ادامه داد: این غفلت و عدم برنامه ریزی مناسب در عرصه کشاورزی که دولت های گذشته به پیشرفت صنعتی روی آوردند و از کشاورزی غافل شدند باعث شد تا دشمنان امروز قادر باشند اهرم تحریم خود را بر ملت افزایش دهند و در بسیاری جاها مردم را محروم کنند.
وی گفت: بهانه دشمن در بخش توسعه انرژی هسته ای جمهوری‌اسلامی و تهمت ساختن بمب اتم توسط کشورها خود بهانه ای شده است که با فشار به ایران ما را از پیشرفت های بیشتر در انرژی صلح آمیز هسته ای بر حذر دارند و دور کنند و نتیجه آن مذاکرات برجام شد.
جعفری اضافه کرد: توافق برجام به جای اینکه مانعی باشد برای رفع تحریم ها بستری برای نهادینه ساختن تحریم ها علیه کشورمان شد.
وی افزود: خروج امریکا از برجام با هدف شکستن مقاومت مردم ما انجام گرفت اما این یک موضوع جدید در تهدیدات استکبار علیه ایران اسلامی نبوده است .
فرمانده سپاه افزود: اقتصاد مقاومتی تنها راه علاج این تهدیدات و مقابله با دشمنان است که مقام‌معظم رهبری ترسیم نمودند که متاسفانه تفاوت مبنایی در دیدگاه ها در کشور و نظر برخی باعث شده است تا این موضوع به طور کامل در کشور اجرایی نشود .
وی گفت امروز رهبری عزیز برای تحقق اقتصاد مقاومتی از سپاه و بسیج انتظار دارند و بسیج و مردم با برنامه ریزی دقیق می توانند این توقع رهبری را به جا آورد و در عرصه خود کفایی استفاده از توان داخلی با خدمتگذاری بسیج به مردم قابل انجام است .

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۵۷۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , سپاه