يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

تحقق آزادی نباید به معنای فاسد کردن محیط جامعه باشد/ دعوت مردم به راه خدا باید با برخورد حکیمانه صورت پذیرد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه تحقق آزادی نباید به معنای فاسد کردن محیط جامعه باشد، گفت: اگر در جامعه‌ای که می‌خواهد رشد کند فضا آلوده شود دیگر رشد نمی‌کند بنابراین اگر به دنبال آزادی هستیم نباید محیط جامعه را فاسد کنیم.
تحقق آزادی نباید به معنای فاسد کردن محیط جامعه باشد/ دعوت مردم به راه خدا باید با برخورد حکیمانه صورت پذیرد
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با اعضای انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اظهار داشت: آن راهی که پیش روی شما و کاری که وظیفه شما و هر مسلمانی از نظر اسلامی و هر انسانی از نظر انسانی است، دعوت مردم به راه خدا است.
وی با اشاره به اینکه دعوت مردم به راه خدا باید با برخورد حکیمانه صورت پذیرد، بیان داشت: حکمت سخن،  نظر و عملی است که زیرساخت دارد و هوای نفس، مهر و احساسات در آن دخیل نیست بلکه براساس عقل، وحی و علم است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به آیات قرآن کریم در خصوص حکمت اشاره کرد و گفت: قرآن کریم می‌فرماید؛ وقتی می‌خواهید مردم را به سمت خدا بخوانید سخن شما سخن حکمت باشد، عمل شما عمل حکمت و اندیشه شما اندیشه حکیمانه باشد.
عبادی با تأکید بر اینکه زمانی که با فرد صحبت می‌کنید خواه فرد بپذیرد یا نپذیرد نباید به گفتن سخنان سست اکتفا کنید، مطرح کرد: دعوت به سخن حکیمانه یک حجت و اولین قدم برای مردم به راه خدا است.
وی قدم دوم برای دعوت به راه خدا را موعظه حسنه دانست و توضیح داد: حیف است که انسان را در این راه رها کرد لذا زمانی که فرد خود را به خواب می‌زند نباید بگذارید این اتفاق بیفتد و باید در وهله اول او را به سخن حکیمانه دعوت کنید و اگر این مرحله جواب نداد به موعظه حسنه روی بیاورید.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی جدال احسن را سومین قدم برای دعوت به راه خدا اعلام کرد و یادآور شد: زمانی که فرد به صورت لفظی به دنبال توجیه کار خود است باید در چهارچوب جدال احسن با وی بحث کنید.
عبادی متذکر شد: اگر وارد بحث می‌شوید جدال و بحثی کنید که در آن خودنمایی، ریا و تحمیل نظر خودتان نباشد.
 وی با تأکید بر اینکه تحقق آزادی نباید به معنای فاسد کردن محیط جامعه باشد، خاطرنشان کرد: اگر در جامعه‌ای که می‌خواهد رشد کند فضا  آلوده شود دیگر رشد نمی‌کند بنابراین اگر به دنبال آزادی هستیم نباید محیط جامعه را فاسد کنیم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۵۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آزادی , انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل