سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۹
کارشناس مسائل بین‌الملل:

خروج آمریکا از برجام باعث ضرر اقتصادی برای این کشور می‌شود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل، اظهار کرد: آمریکا به تنهایی از این قرارداد بین‌المللی خارج شده در این موقعیت تنهاست و قطعا باعث ضرر اقتصادی برای آمریکا خواهد شد.
خروج آمریکا از برجام باعث ضرر اقتصادی برای این کشور می‌شود
 
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری خراسان تایم دکتر مهدی مزگی‌نژاد در پایان اکران مستند فروشنده 2 در دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها از گذشته قابل اعتماد نبودند و الان هم نیستند، خاطرنشان کرد: طبیعتا با تغییر رویکردی که از آقای اوباما به آقای ترامپ رسید، انتظار می‌رفت که آمریکا از برجام خارج شود چون آن‌ها میخواهند که منافع خاص خود را داشته باشند. لذا این خروج آمریکا از برجام مشکلاتی را برای همه به وجود آورد که قطعا ضرر آن برای آمریکا بیشتر از همه خواهد بود به دلیل اینکه اگر دوباره بخواهند به میز مذاکره برگردند به زمان زیادی نیاز دارد و در این فضای برگشت به مذاکره اتفاقاتی خواهد افتاد که آمریکایی‌ها راضی به آن نیستند. از طرفی جامعه اروپا نیز باید تصمیم خود را بگیرد که آیا قرار است به تعهدات خود عمل بکند یا خیر؟!
وی با تاکید بر اینکه این اقدام آمریکا دستاورهای مثبتی برای ایران خواهد داشت، افزود: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آن این است که دنیا و حتی تعدادی از افراد داخل کشور متوجه شدند که آمریکایی‌ها واقعا قابل اعتماد نیستند و هر لحظه می‌توانند عهدشکنی کنند.
مزگی‌نژاد با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام می‌تواند پیامدهای منفی نیز داشته باشد، ادامه داد: یکی از پیامدهای منفی خروج آمریکا از برجام، می‌توان به جو روانی که اخیرا در اقتصاد ایران اتفاق افتاده است اشاره کرد.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه کشور ما تجربه‌های بسیاری در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کسب کرده است، اضافه کرد: به نظر من برجام بدون آمریکا برای ایران بهتر است. با توجه به سابقه‌ آمریکا در عهدشکنی، قطعا اجرای برجام بدون آمریکا بهتر است که البته نظر کشورهای اروپایی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود که آیا می‌خواهند در برجام بمانند یا خارج شوند؟! لذا اگر مذاکرات مسئولین جمهوری اسلامی با 5 کشور دیگر به نتیجه مثبتی برسد قطعا اجرای برجام بدون آمریکا بسیار به نفع ایران خواهد بود. همچنین من آینده ایران را بسیار شفاف و با ثبات می‌بینم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۰۸