سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد

امدادرسانی به ۳۱۱ نفر از افراد گرفتار در سیلاب/سیل جان ۲ نفر را در درمیان گرفت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه بر اثر سیلاب‌های ۲۴ ساعت گذشته که در نوع خود بی‌سابقه بود و در زمان اندکی رخ داد دو نفر در شهرستان درمیان جان خود را از دست دادند.
امدادرسانی به ۳۱۱ نفر از افراد گرفتار در سیلاب/سیل جان ۲ نفر را در درمیان گرفت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، سیدابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: بارندگی‌های رگباری شدیدی را از ظهر دوشنبه در سطح استان شاهد بودیم.
وی افزود: بیشتر بارندگی‌ها که شدت زیادی را نیز داشت از شهرستان‌های بیرجند، سربیشه، درمیان و زیرکوه گزارش شده است که باعث ایجاد رواناب و خسارت به زیرساخت‌ها و مباحث زیربنایی در این مناطق شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته 49 تیم امدادی و عملیاتی استان متشکل از امدادگران جمعیت هلال‌احمر، تکنسین‌های اورژانس 115، راهداران، آتش‌نشانی و واحدهای شهرداری در حالت آماده‌باش بوده‌اند.
میرجلیلی از امدادرسانی به 311 نفر از افراد گرفتار در سیلاب خبر داد و گفت: بالغ بر 38 منزل و واحد مسکونی دچار  آبگرفتگی شده بودند که با امدادرسانی به موقع مشکل این منازل حل شد.
وی با اشاره به امدادرسانی به 20 خودرو در محورهای مواصلاتی استان، افزود: علاوه بر تخریب راه‌هایی روستایی و ایل‌راه‌های عشایری به 16 قنات بین 10 تا 25 درصد خسارت وارد شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی بیان کرد: شریان‌های حیاتی و شبکه‌های آب و برق در برخی شهرستان‌ها خسارت دیدند که در ساعات بامدادی امروز مشکل مرتفع گردید.
میرجلیلی تصریح کرد: متأسفانه بر اثر سیلاب‌های 24 ساعت گذشته که در نوع خود بی‌سابقه بود و در زمان اندکی رخ داد 2 نفر در شهرستان درمیان جان خود را از دست دادند.
وی در پایان یادآور شد: این بارندگی‌های رگباری تا پایان فصل بهار ادامه دارد و از شهروندان درخواست داریم تا اخطاریه‌ها و هشدارها را جدی بگیرند و در بازه زمانی اخطاریه در حریم و بستر رودخانه قرار نگیرند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۱۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بارندگی , سیلاب