سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان خبر داد:

حمل و نقل غیرمجاز دام؛ تهدیدی برای امنیت بهداشت عمومی

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: حمل غیرمجاز دام سبب انتشار بیماری‌های واگیردار دامی، بیماری‌های مشترک انسان و دام و همچنین موجب تهدید امنیت بهداشت عمومی می‌شود.
حمل و نقل غیرمجاز دام؛ تهدیدی برای امنیت بهداشت عمومی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد راه‌انجام بیماری کرونا ویروس(مرس) را به عنوان یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های منتقله از شتر به انسان عنوان کرد و گفت: حمل غیرمجاز دام سبب انتشار بیماری‌های واگیردار دامی، بیماری‌های مشترک انسان و دام و  همچنین موجب تهدید امنیت بهداشت عمومی می‌شود.
وی افزود: : از ابتدای امسال 14 محموله دام غیر مجاز شامل 36 نفر شتر، 69راس گوسفند و 11 راس گاو که از استان سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور حمل می‌شدند، قبل از رسیدن به مقصد در شهرستان نهبندان متوقف شدند.
راه انجام اظهارکرد: دو محموله شتر به دلیل نداشتن سابقه بهداشتی مشخص و عدم دریافت مجوز بهداشتی- قرنطینه ای دامپزشکی که در محور نهبندان- بیرجند تردد می‌‌کردند با هماهنگی پست قرنطینه دامپزشکی وهمکاری نیروی انتظامی متوقف شدند.
وی از دلالان دام و شترداران شهرستان خواست در زمینه جابجایی و حمل ونقل دام زنده بخصوص شتر با این شبکه هماهنگی به عمل آورند تا برابر مقررات و اصول حمل بهداشتی دام زنده اقدامات لازم انجام ‌پذیرد.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۱۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حمل و نقل , دامپزشکی