سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۵
معاون اشتغال کمیته امدادخراسان‌جنوبی:

جشن خودکفایی برای ۱۵۰۰ خانوار در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: امسال جشن خودکفایی برای یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ خانوار در استان برگزار می‌شود.
جشن خودکفایی برای ۱۵۰۰ خانوار در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدرضا حسینی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: کمیته امداد استان در سال جاری دو هزار و 500 فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد می‌کند.
وی گفت: در طرح تکاپو بحث پرورش بز سالند، طرح نیروگاه‌های خورشیدی و تراش سنگ‌های قیمتی از اولویت برخوردار هستند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه انجام طرح‌های تجمیعی یکی از رویکردهای کمیته امداد است، افزود: همچنین در سال جاری دو طرح تجمیعی شتر و شترمرغ به صورت پایلوت در استان اجرا می‌شود.
حسینی تصریح کرد: در سال گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع فرش مددجویان به فروش رسیده است و این فرش‌ها در سال جاری نیز به صورت سفارشی‌محور به فروش می‌رسد.
وی با بیان اینکه بازارچه و نمایشگاه‌های کشوری و استانی برای فروش محصولات مددجویان وجود دارد، ادامه داد: یک هزار و ۶۸۱ خانوار در سال گذشته از نظر اشتغال توانمند شدند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال نیز جشن خودکفایی برای یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ خانوار در استان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۲ میلیارد و ۷۷۸ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شد و برای ۲ هزار و ۶۱۶ نفر اشتغال ایجاد شده است.
حسینی با بیان اینکه ۱۶۵ نفر از مددجویان از طریق کاریابی مشغول به اشتغال شدند، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ طرح در حوزه مشاغل خانگی و خوداشتغالی در استان اجرا شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال