سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۹
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی:

وجود بیش از ۲۵۰ مربی حافظ قرآن کریم در خراسان‌جنوبی

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: ۲۵۰ نفر مربی با اداره اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی همکاری دارند.
وجود بیش از ۲۵۰ مربی حافظ قرآن کریم در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام مهدی عباسی ظهر امروز در مراسم برگزاری دوره‌های آموزشی طرح تربیت حافظان قرآن کریم خراسان‌جنوبی اظهار داشت: حافظان قرآن کریم باید به معانی و معارف قرآن مسلط باشند.
وی با بیان اینکه طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم از سال 91 زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه و در راستای منویات مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی آغاز شده است، افزود: هر ساله دوره تربیت مربیان حفظ قرآن کریم با هدف شناسایی، جذب حافظان مستعد و تربیت مربیان کارآمد در زمینه حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: باید زیرساخت و بستر اولیه برای پرورش هرچه بیشتر حافظان استان مهیا شود که مربیان قرآن‌کریم در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
عباسی اذعان داشت: در طی 6 سال گذشته بیش از 500 نفر مربی قرآن کریم از حافظین قرآنی را پرورش دادیم که این تعداد از مربیان پنج جزء قرآن به بالا را حفظ دارند.
وی گذراندن دوره‌های ارتقاء سطح مربی را لازمه بروز بودن آموزش‌های مربیان عنوان کرد و گفت: این دوره نخستین دوره آموزشی و توجیهی مربیان در سال 97 و یازدهمین دوره آموزشی و توجیهی در طی 6 سال گذشته است که برگزار می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این دوره نخستین دوره آموزشی و توجیهی مربیان در سال 97 است، ادامه داد: تا پایان سال جاری دو دوره دیگر را هم برای سطح ارتقاء دانش مربیان در استان برگزار خواهیم کرد.
عباسی گفت: 500 نفر مربی در سال‌های گذشته داشتیم که از این تعداد در حال حاضر 250 نفر مربی با اداره اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی همکاری دارند و بقیه این افراد با مؤسسات قرآنی همکاری دارنند.
وی خاطرنشان کرد: دوره‌های روخوانی، روان‌خوانی و تجوید سطح یک، دو و سه برای مربیان برگزار می‌شود تا کیفیت کلاس‌ها بهتر شود.
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه امسال سهمیه استان خراسان‌جنوبی 14 هزار حافظ است، خاطر نشان کرد:  پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال تعداد حافظان قرآن کریم در استان به تعداد 24 هزار نفر برسد.
عباسی افزود: 6 هزار نفر به طور تخصصی در استان خراسان‌جنوبی به حفظ قرآن کریم پرداخته‌اند.
وی با بیان اینکه در استان خراسان‌جنوبی مرکز مجازی حفظ قرآن کریم با چهار کارشناس قرآنی داریم، تصریح کرد: قرآن‌آموزهایی که به دنبال حفظ قرآن کریم بوده و امکان حضور در کلاس را ندارند، امکان استفاده از خدمات این مرکز را خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اوقاف و امور خیریه , حافظ قرآن