سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه:

برنامه‌های فرهنگی سلاح مقابله با دشمن در جنگ نرم است/لزوم زنده نگه‌داشتن یاد شهدا

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه گفت: اهمیت برگزاری یادواره شهدا بر همگان مشخص است و باید بدانیم که در جبهه‌های جنگ نرم سلاح ما برگزاری برنامه‌های فرهنگی است.
برنامه‌های فرهنگی سلاح مقابله با دشمن در جنگ نرم است/لزوم زنده نگه‌داشتن یاد شهدا
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شمس‌الدین در ستاد اجرایی کنگره بزرگ گرامیداشت ۲ هزار شهید استان خراسان‌جنوبی در شهرستان بشرویه با اشاره به نزدیک شدن به ماه مهمانی پروردگار متعال، اظهار داشت: فضائل ماه مبارک رمضان بسیار است و برکات خداوند در این ماه بر مؤمنان سرازیر می‌شود.
وی افزود: جایگاه روزه‌دار در ماه مبارک رمضان آنقدر والا است که حتی نفس کشیدن و خواب او نیز عبادت محسوب می‌شود.
امام جمعه بشرویه عنوان داشت: در روایات متعدد آمده که اطعام و افطاری دادن روزه‌دار در ماه مبارک رمضان بسیار مهم بوده و ما نیز باید این سنت حسنه را ادامه دهیم.
شمس‌الدین بیان کرد: امروز در نظامی زندگی می‌کنیم که ولی فقیه آن، نائب بر حق امام زمان (عج) است لذا باید فرمان‌برداری محض از رهبر خود داشته باشیم.
وی ادامه داد: اکنون ترویج مکتب شیعه را در سایر کشورهای اسلامی نیز شاهد هستیم و بیش از ۱۲ هزار طلبه خارجی در قم داریم و این اهمیت و جایگاه مکتب شیعه و اسلام ناب محمدی را در  ایران اسلامی می‌رساند.
امام جمعه بشرویه تصریح کرد: امروز می‌توانیم با اقتدار بگوییم که جمهوری اسلامی ایران حامی حقوق بشر و به خصوص برادران مسلمان در منطقه و جهان است و با قاطعیت اعلام می‌کنیم که هیچ‌گاه دست از این حمایت‌ها بر نمی‌داریم.
 شمس‌الدین عنوان کرد: برای ثبات جمهوری اسلامی ایران و یادآوری اینکه شهدا چه زحماتی برای به ثمررسیدن این نظام و انقلاب کشیده‌اند، گرامیداشت‌ها و کنگره‌هایی درخصوص شهدا برگزار می‌شود و در همین راستا نیز قرار است در مهرماه سال جاری کنگره ۲ هزار شهید و سرداران استان خراسان‌جنوبی برگزار گردد.
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه نیز در این جلسه، گفت: اهمیت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و ما وظیفه داریم که روزانه گوشه‌ای از وصیت‌نامه شهدا را بخوانیم تا به رمز موفقیت شهدا پی ببریم.
علی خبازی بیان داشت: شهدا نباید فراموش شوند و باید یاد این بزرگ‌مردان را زنده نگاه داشت چرا که امنیتی که امروز داریم را مدیون این شهدا هستیم.
وی گفت: کنگره‌های استانی در هر استان در زمینه گرامیداشت یادو خاطر شهدا برگزار می‌شود و برای این کنگره از شهریورماه سال گذشته برنامه‌ریزی در استان انجام شد.
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه افزود: این کنگره قرار است با سه محوریت گردآوری وصیت‌نامه‌ها، نشر آثار و تجلیل از رزمندگان و خانواده‌های شهدا برگزار شود.
خبازی اظهار کرد: شورای برنامه‌ریزی ستاد اجرایی کنگره 2 هزار شهید استان خراسان‌جنوبی در هر شهرستان تشکیل شده که این امر کمک مهمی به ستاد استان خواهد کرد.
وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های جانبی قبل از کنگره مانند اطلاع‌رسانی و تبلیغات کنگره، برنامه‌ریزی تقویم برنامه اجرایی، پشتیبانی ستاد توسط مسؤولان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی از جمله وظایف این ستاد است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بشرویه بیان داشت: اهمیت برگزاری یادواره شهدا بر همگان مشخص است و باید بدانیم که در جبهه‌های جنگ نرم دشمن، تنها سلاح ما برگزاری برنامه‌های فرهنگی است.
فرماندار شهرستان بشرویه نیز در این جلسه تمام دستگاه‌های اجرایی را ملزم به همکاری هرچه بیشتر با این ستاد در راستای اجرای برنامه‌های مؤثر فرهنگی کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سپاه , جنگ نرم