سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴
کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد

ادامه ناپایداری‌های جوی در خراسان‌جنوبی/ احتمال جاری شدن رواناب در مناطق کوهپایه‌ای

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به احتمال جاری شدن رواناب در مناطق کوهپایه‌ای، گفت: در مناطق مستعد بارش تگرگ قابل پیش‌بینی است و این وضعیت بیشتر در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود.
ادامه ناپایداری‌های جوی در خراسان‌جنوبی/ احتمال جاری شدن رواناب در مناطق کوهپایه‌ای
 
به گزارش خراسان تایم به نقل از فارس جواد نخعی، اظهار داشت: تا پایان هفته وزش باد شدید، گاهی گرد‌و خاک، رگبار و وقوع رعدو برق و صاعقه برای جو استان پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به احتمال جاری شدن رواناب در مناطق کوهپایه‌ای، گفت: در مناطق مستعد بارش تگرگ قابل پیش‌بینی است و این وضعیت بیشتر در ساعات بعدازظهر و شب خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی افزود: با تقویت سامانه پرفشار جوی تا پایان هفته روند تغییرات دما کاهشی است.
نخعی به میزان بارندگی‌ها طی 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: میزان بارندگی در روستای کلاته‌گاویچ از توابع شهرستان درمیان 33 میلی‌متر، آبیز از توابع زیرکوه 22 میلی‌متر، زهان 19 میلی‌متر، معصوم‌آباد از توابع حاجی‌آباد زیرکوه 15 میلی‌متر، آرین‌شهر 14 میلی‌متر، حاجی‌آباد زیرکوه 12 میلی‌متر، نوقاب حاجی‌آباد و سربیشه 10 میلی‌متر، قاین 9 میلی‌متر، دیهوک و خضری هشت میلی‌متر، فردوس، سه قلعه و عشق‌آباد طبس دو میلی‌متر، سرایان سه میلی‌متر، طبس، اسدیه، بیرجند، ارسک و بشرویه کمتر از یک میلی‌متر، مود 2 میلی‌متر و پیرحاجات از توابع طبس سه میلی‌متر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در 24 ساعت گذشته قاین، بیرجند و سربیشه با حداقل دمای 10 درجه بالای صفر سردترین شهرستان‌ها و طبس با 32 درجه بالای صفر گرم‌ترین شهرستان بوده است.
کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تغییرات دمای مرکز استان بین 10 تا 28 درجه بالای صفر بوده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۲۳
کلمات کليدی: هواشناسی , خراسان جنوبی , خراسان‌تایم