سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۶
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد

توزیع سبد غذایی در بین بیش از ۳۱ هزار خانوار تحت حمایت/ ایجاد ۲۵ مرکز نیکوکاری تا پایان سال جاری

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: سبد غذایی در سال جاری میان ۳۱ هزار و ۱۵۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان توزیع می‌شود که ارزش هر کدام از سبدهای غذایی ۱۵۰ هزار تومان است.
توزیع سبد غذایی در بین بیش از ۳۱ هزار خانوار تحت حمایت/ ایجاد ۲۵ مرکز نیکوکاری تا پایان سال جاری
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد رفیعی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هفته اطعام از ۱۵ تا ۲۱ ماه مبارک رمضان است و باید در راستای نـیازهای اساسی مردم مانند معیشت، درمان، مسکن، اشتغال و جهیزیه گام برداریم.
وی با بیان اینکه باید به توانمندسازی مددجویان کمک شود، گفت: طرح اطعام و افطاری نیازمندان در سال جاری هدف‌گذاری شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی افزود: سبد غذایی در سال جاری میان ۳۱ هزار و ۱۵۲ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان توزیع می‌شود که ارزش هر کدام از سبدهای غذایی ۱۵۰ هزار تومان است.
رفیعی با بیان اینکه رویکرد کمیته امداد استان در سال جاری، تعامل با مؤسسات خیریه است، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۷ هزار و ۱۳۷ نفر مددجو در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.
وی با اشاره به طرح مفتاح‌الجنه در استان، ادامه داد: این طرح با رعایت حفظ عزت و کرامت خانواده‌های تحت حمایت و به منظور مرتفع کردن مشکلات اساسی خانواده‌ها صورت می‌گیرد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات نیز شبکه نیکوکاری ایجاد کردیم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود ۹۶۰ میلیون تومان زکات فطریه و کفاره در استان جمع‌آوری شده است و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود توسط این شبکه مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شود.
رفیعی اظهار کرد: ۲۵ مرکز نیکوکاری در استان با محوریت مساجد وجود دارد و تا پایان سال جاری نیز ۲۵ مرکز نیکوکاری دیگر در استان ایجاد می‌شود و امیدواریم هر کدام از مراکز نیکوکاری در ماه رمضان ۱۰۰ نفر حامی را جذب کنند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۸ هزار صندوق صدقات خانگی در استان وجود دارد، گفت: خیران و مردم می‌توانند از طریق #۸۸۷۷* و سامانه نیکوکاری به شماره ۰۹۶۸۸۷۷ کمک کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۲۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مددجو , کمیته امداد امام خمینی(ره)