پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

اروپا در برجام، ایران را به آمریکا ترجیح نمی‌دهد/ ادامه برجام بدون تضمین اروپایی‌ها بی‌معنی است

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد اروپا در برجام، ایران را به آمریکا ترجیح نمی‌دهد پس به طور مسلم ملت و دولت ایران باید هوشیار باشند.
اروپا در برجام، ایران را به آمریکا ترجیح نمی‌دهد/ ادامه برجام بدون تضمین اروپایی‌ها بی‌معنی است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، نظر افضلی اظهار داشت: مهم‌ترین بحث در برجام توجه به سخنان مقام معظم رهبری است.
وی با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با موضوع برجام بسیار گویا و شیوا است، تصریح کرد: اگر براساس بیانات مقام معظم رهبری در بحث برجام به صورت مرحله به مرحله پیش می‌رفتیم و در مقابل دادن یک سری از امتیازات، امتیازی می‌گرفتیم می‌توانستیم در این امر موفق عمل نماییم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: به طور مسلم ایران در بحث برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده ولی متأسفانه آمریکا با این موضوع به خوبی برخورد نکرده و لغو تحریم‌های ظالمانه‌ای علیه ملت ایران را انجام نداد و در نهایت نیز به طور رسمی از آن خارج شد.
افضلی اضافه کرد: در حال حاضر نیز باید بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در ادامه برجام با اروپا سنجیده‌تر عمل کرده و از آن‌ها تضمین عملی بگیریم.
وی در رابطه مذاکرات با کشورهای اروپایی گفت: اگر کشورهای اروپایی بخواهند در برجام باقی مانده و تحریم‌های آمریکایی را علیه ایران ادامه ندهند و نیز همان گونه که رهبر انقلاب فرموده‌اند عمل کنیم و جلو رویم ادامه این مذاکرات خوب بوده هر چند اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی افزود: به نظر می‌رسد اروپا در برجام، ایران را به آمریکا ترجیح نمی‌دهد، پس به طور مسلم ملت و دولت ایران باید هوشیار باشند.
افضلی ادامه داد: کشور ایران در توافق برجام ثابت کرد به تعهدات خود پایبند بوده است.
وی با بیان اینکه لابی‌های صهیونیستی بر خروج آمریکا از توافق برجام تأثیرگذار بوده است، یادآور شد: دولت در ادامه برجام باید هوشیارانه جلو برود و از اروپا تضمین کافی بگیرد.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپا باید موضع خود را در بحث برجام مشخص نماید، خاطرنشان کرد: اگر اروپا بخواهد این توافق را با ایران ادامه دهد باید تضمین کافی به ایران دهد وگرنه ادامه برجام بی‌معنی است.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۳۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ترامپ , برجام