پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳
قدیری‌ابیانه:

جنایات رژیم صهیونیستی سرنوشت محتوم این رژیم را جلو می‌اندازد/ حماقت‌های ترامپ آمریکا را در موضع ضعف قرار داده است

کارشناس عالی امور استراتژیک گفت: این نوع جنایات نمی‌تواند رژیم صهیونیستی را از سرنوشت محتومی که در انتظار این رژیم است نجات دهد و نه تنها مانع سرنگونی رژیم صهیونیستی نیست بلکه زمان آن را به جلو می‌اندازد.
جنایات رژیم صهیونیستی سرنوشت محتوم این رژیم را جلو می‌اندازد/ حماقت‌های ترامپ آمریکا را در موضع ضعف قرار داده است
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمدحسن قدیری‌ابیانه امروز اظهار داشت: اظهارت محمد بن‌سلمان در حق یهودیان برای داشتن سرزمین و مخالفت غیرعلنی در مذاکرات رسمی با بازگشت آورگان فلسطینی به سرزمینشان در کنار حماقت ترامپ و در حقیقت رونمایی ترامپ از ماهیت اصلی آمریکا، رژیم صهیونیستی را  گستاخ کرده به نحوی که در مقابل تظاهرات آرام مردم فلسطین و تأکید آن‌ها بر حق بازگشت به سرزمین مادری دست به جنایات فجیعی بزند.
وی با اشاره به شهادت بیش از 60 نفر و مجروحیت بیش از دو هزار نفر طی دو روز گذشته، گفت: در حقیقت باید این جنایت را به پای جریان عبری، غربی و عربی بگذاریم.
کارشناس عالی امور استراتژیک خاطرنشان کرد: در گذشته نیز عربستان از صهیونیست‌ها خواسته بود تا می‌توانند در جنگ بین حماس و حزب‌الله دست به جنایت بزنند و اگر جایی ابراز مخالفت با عملکرد اسرائیل می‌کردند تنها برای حفظ وجهه ظاهری آن‌ها بود.
قدیری‌ابیانه ادامه داد: انجام این جنایت در روز نکبت یعنی هفتادمین سال تشکیل رژیم غاصب صهیونیستی پیام روشنی به جهانیان داده و آن این است که ارتکاب جنایت و تداوم اشغالگری مشروعیت‌آور نیست و موجب نمی‌شود تا مسلمانان رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسند.
وی اذعان داشت: صهیونیست‌ها و غربی‌ها می‌گویند کسی نباید بگوید که باید اسرائیل از نقشه محو شود اما خودشان با هزاران جنایت فلسطین را از نقشه جهان محو کردند و برای این جنایت خود جشن می‌گیرند و آمریکا با گشایش سفارت خود در قدس شریف وقاحت را به حد اعلاء می‌رساند.
کارشناس عالی امور استراتژیک با اشاره به اینکه خانم هیلی نماینده سازمان ملل متحد به جای محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی از خویشتن‌داری نظامیان صهیونیست قدردانی نموده و خواستار محاکمه حماس در شورای امنیت شده است، گفت: آن‌ها نمی‌فهمند که با این مواضع ماهیت خویش را بیش از پیش به نمایش می‌گذراند و سرمایه‌گذاری کلانی را که برای ترسیم چهره‌ای مطلوب از آمریکا طی سالیان دراز صرف کرده‌اند با این اقدامات خویش از بین می‌برند.
قدیری‌ابیانه با بیان اینکه هر چند در این ماجرا فلسطینیان زیادی شهید و مجروح گردیدند اما مقاومت و استقامت آن‌ها در برابر این جنایات یادآور این جمله حضرت امام(ره) است که فرمود:"خون بر شمشیر پیروز است"، افزود: این نوع جنایات نمی‌تواند رژیم صهیونیستی را از سرنوشت محتومی که در انتظار این رژیم است نجات دهد و این جنایات نه تنها مانع سرنگونی رژیم صهیونیستی نیست بلکه زمان آن را به جلو می‌اندازد.
وی با اشاره به اینکه مبارزات مسلمانان ادامه خواهد یافت تا فلسطین به طور کامل و تمام به نقشه بازگردد، تصریح کرد: شعار آزادی فلسطین از نهر تا بحر یعنی تمام فلسطین اشغالی بر شعار صهیونیست‌ها مبنی بر سلطه از نیل تا فرات غلبه یافته است.
کارشناس عالی امور استراتژیک یادآور شد: حماقت آمریکا در انتقال سفارت آمریکا به قدس آتش خشم فلسطینیان و همه مسلمانان جهان را شعله‌ورتر ساخته است.
قدیری‌ابیانه تصریح کرد: آمریکایی‌ها امروز نگرانند که نظامیان آن‌ها یعنی کارکنان دولت آن‌ها در کشورهای مختلف به عنوان مجازات آمریکا در انتقال سفارت آمریکا مورد حمله مبارزان اسلامی قرار گیرند و در حقیقت دولت آمریکا عوامل خویش را در سراسر جهان در معرض خطر قرار داده است.
وی بیان کرد: ترامپ نفهمید که چرا رؤسای قبلی آمریکا با وجود تمایل به انتقال سفارتشان از تل آویو به قدس از انجام آن در دوران خود امتناع کردند و او این موضوع را خواهد فهمید.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ترامپ نشان داد که به هیچ قاعده بین‌المللی پای‌بند نیست، گفت: خروج او از برجام و تلاش برای تشدید تحریم‌ها سیاست احمقانه‌ای بود که شکاف بین آمریکا و بسیاری از کشورها را به دنبال خواهد داشت و موقعیت آمریکا را تضعیف خواهد کرد ضمن اینکه در درون آمریکا نیز شاهد تقابل بین جناح‌ها با یکدیگر هستیم.
قدیری‌ابیانه یادآور شد: رسانه‌های همیشه دروغ‌باف آمریکا دروغ‌های ترامپ و کاخ سفید را برملا می‌سازند و کاخ سفید نیز ماهیت این رسانه‌های دروغ‌باف را افشا می‌کند.
وی ادامه داد: نقض برجام در دولت گذشته نیز و در بین اروپاییان وجود داشته اما حماقت‌های ترامپ آمریکا را بیش از گذشته در موضع ضعف قرار داده است.
کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: ایران با مقاومت در برابر خواسته‌های سردمداران آمریکا و هم‌پیمانانشان و توطئه‌های عوامل دست‌نشانده آن‌ها مثل آل‌سعود می‌تواند با وحدت و انسجام ملی حول محور ولایت و تلاش همگان برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تهدیدات و تحریمات را به فرصتی برای پیشرفت سریع تبدیل کند و این آن چیزی است که قطعاً جهانیان شاهد آن خواهند بود.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۳۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ترامپ , برجام