پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

شکست در زندگی حق طلبانه معنایی ندارد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: اگر زندگی خود را بر اساس حق تنظیم کنیم، شکست نخواهیم خورد.
شکست در زندگی حق طلبانه معنایی ندارد
 
به گزارش گروه اجتماعی راسان‌تایم به نقل از ایسنا، آیت الله سیدعلیرضا عبادی شب گذشته، ( ۲۶ اردیبهشت)، در مراسم سالگرد تدفین شهید گمنام در دانشگاه بیرجند اظهار کرد: امروز در صحنه بین المللی شاهد جنگ تمام عیار حق و باطل و صحنه های افتخاربرانگیز مجاهدت، صبر و مقاومت در مقابل این همه ستم هستید.
وی با اشاره به اینکه در همه زندگی انسان همواره سخن از پیروزی و شکست است، افزود: جای این سوال است که آیا فرمولی از دیدگاهی است که دیگر شکست مطرح نباشد؟
امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه نظام هستی نظام احسن است و اگر ما نفهمیدیم مشکل خودمان است، تصریح کرد: بهشت، وصول به هدف آرمانی است که همه جوانب آن حساب شده باشد و این خارج از تصور انسان است.
عبادی با بیان اینکه علم به معنای صحیح خود بر جهل پیروز است، اظهار کرد: بنابراین اگر تمام دنیا را ابوجهل‌ها پر کنند هیچ وقت علم شکست نمی‌خورد و اگر شما مشاهد می‌کنید یک عالم و دانشمند شکست می‌خورد در زاویه جهل شکست خورده است نه در زاویه علم.
وی ادامه داد: اگر ما زندگی خود را   بگونه ای تعبیه کنیم که تمام زوایه‌های آن را متکی به علم داشته باشیم شکست نخواهیم خورد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه عقل همواره بر سفاهت پیروز است و هیچ وقت نمی شود که سفاهت بر عقل پیروز شود، گفت: اگر از عنصر عقل که همواره واقع بین و عاقبت اندیش است به معنای صحیحش در زندگی استفاده کنیم شکست در آن معنی نخواهد داشت.
عبادی ادامه داد: حق از باطل هرگز شکست نمی‌خورد و اگر کسی که شعار حق می‌دهد و مدعی آن است شکست می‌خورد دلیل آن این است که دنبال حق نبوده است.
وی با اشاره به اینکه اگر زندگی خود را بر اساس حق تنظیم کنیم شکست نخواهیم خورد، افزود: شاید بعضی عوامانه بگویند بسیاری از عدل و حق در مقابل باطل شکست خورده اما این نیست به جهتی که اگر ما نتیجه همه امور را در منزلگاه نهایی بخواهیم بسنجیم و از مسائل روزمره و احساسی و مادی عبور کرده باشیم اصلاً این‌ها را که ما به عنوان نماد پیروزی و شکست می بینیم، شکست نیست.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه وقتی انسان در نظام احسن به عنوان اشرف مخلوقات برای هدفی فوق العاده و استثنایی خلق شده پیروزیش این است که به هدفش برسد، تصریح کرد: هیچ وقت   سرنوشت انسان در بین راه مشخص نمی‌شود و اگر بر اساس علم، عدل، حق و از این عناصر خود را بسازد شکستی برای انسان نخواهد بود.
عبادی بیان کرد: انسان بیهوده و بی هدف آفریده نشده است و منزلگاه واقعی دارد و برای رسیدن به آن عبور از راهی است که سختی دارد.
وی بیان کرد: وقتی به عنوان یک انسان حق جو و عدالت طلب خود را تنظیم کنید و در مقابل باطل و ظلم ستمگران ایستادید اینجا دیگر شکست معنی ندارد و دوطرف آن خیر است و اگر در این راه فدای حق شوید خیر است.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه هر کسی شکست می‌خورد از هوای نفسانیش شکست خورده، اظهار کرد: بدترین دشمن انسان هوای نفس است.
عبادی با بیان اینکه آ زمایش‌های آخرالزمانی بسیار سازنده است، یادآور شد: باید تصمیم محکم گرفته شود و کسانی که پیش از ظهور حضرت مهدی(عج) بر حق استوار بمانند نسبت به کسانی که بعد از ظهور هستند ارزش بیشتری دارند.
 
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۴۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماینده ولی فقیه , دانشگاه‌ بیرجند