پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱
طی مراسمی؛

سه اقامتگاه بوم گردی در فردوس به بهره برداری رسید

سه اقامتگاه بوم گردی در دهکده گردشگری پلند شهرستان فردوس به بهره برداری رسید.
سه اقامتگاه بوم گردی در فردوس به بهره برداری رسید
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، طی مراسمی اقامتگاه های بوم گردی مظفری، نگین کویر و عمو حسن ضمن اجرای رقص محلی و مراسم آئینی ساز و دهل و بازدید، به طور رسمی افتتاح و به بهره برداری رسید.
حسن رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی با تاکید بر گردشگری پایدار و استفاده از توان و ظرفیت جوامع محلی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده، گردشگری روز به روز جای خود را در استان پیدا کند.
 وی ادامه داد: خراسان جنوبی با توجه به ظرفیت های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی که دارد باید به یکی از مقاصد مهم گردشگری شرق کشور تبدیل شود.
رمضانی عنوان کرد: امروزه توسعه گردشگری روستایی در زمره صنایع سبز به دور از آلودگی و تخریب زیست محیطی ضمن ممانعت از مهاجرت روستائیان به شهرها، موجب مهاجرت معکوسمی شود.
 وی بیان داشت: در دوران خشکسالی نیز جایگزین مناسبی برای کشاورزی به شمار می رود و می تواند ارزآوری، اشتغالزایی و درآمد زایی مناسبی برای روستاها به همراه داشته باشد .
فرماندار شهرستان فردوس افزود: راه اندازی و افتتاح اقامتگاه های بوم گردی می تواند در این روستا در معرفی و شناساندن و جذب گردشگر و توریسم، از نقش موثری برخوردار باشد و صنعت گردشگری روستایی منطقه و این دیار را رونق دوچندان بخشد.
مهدی ابراهیمی بیان کرد: این روستا دارای مشکلات زیر ساختی از جمله آسفالت مسیر روستای کجه تا پلند ( ۵ کیلومتر ) ، تابلو گذاری مسیر، زیر ساخت های مخابراتی، احداث رصدگاه و ...  است که بر اساس اولویت، فرمانداری و میراث فرهنگی سعی در مرتفع کردن این مشکل دارند.
روح اله صداقت طالبی سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردوس هم از آمادگی و حمایت این اداره مبنی بر راه اندازی خانه های بوم گردی و طرح های گردشگری در راستای ایجاد اشتغال روستایی خبر و قول مساعد همکاری داد.
وی افزود: دهکده گردشگری پلند با داشتن مسیر دسترسی آسان، سایت گونه های جانوری، زیپ لاین، رمل ها و تپه های ماسه ای، وجود اقامتگاه های بوم گردی و ...، ظرفیت پذیرش ۱۲۰ نفر در روز جهت پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران را دارا است.
وی یادآور شد: در ایام عید و تعطیلات نوروزی بالغ بر ۲۰ هزار نفر از این روستا و جاذبه های طبیعی منحصر بفرد آن بازدید کرده اند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۶۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , گردشگری , میراث‌فرهنگی