پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت:

عملیات بازسازی روستاهای سیل‌زده خراسان جنوبی از فردا آغاز می‌شود‌

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: عملیات بازسازی روستاهای سیل‌زده خراسان جنوبی از فردا آغاز می‌شود‌.
عملیات بازسازی روستاهای سیل‌زده خراسان جنوبی از فردا آغاز می‌شود‌
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، ابوالحسن میرجلیلی ظهر امروز در بازدید از مناطق سیل زده زیرکوه اظهار داشت: 37 تیم ارزیاب از صبح امروز برای برآورد خسارت در مناطق سیل‌زده مستقر شدند.
وی گفت: براثر بارشهای اخیر برخی روستاها از جمله کامرانیه، چاه زرد، شیرگ، جان احمد، مغیلان و خوان در شهرستان های طبس، زیرکوه، درمیان، بیرجند و سربیشه دچار سیلاب و آبگرفتگی شد که کارشناسان از صبح امروز برآورد خسارت این سیلاب ها را آغاز کرده‌اند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی افزود: سیلاب های سه روز گذشته به راه های روستایی و عشایری ، محصولات کشاورزی، قناتها، خانه ها و خودروها خسارت زده است.
وی قطعی آب 20 روستا در زیرکوه، خسارت 10 تا 25 درصدی به 20 رشته قنات و آبگرفتگی بیش از 61 واحد مسکونی روستایی را از جمله خسارات وارده بر اثر سیل عنوان کرد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه مقدار ریالی خسارتهای سیل در مناطق مختلف استان ، اوایل هفته آینده مشخص می شود گفت: عملیات بازسازی روستاهای سیل زده از فردا آغاز می شود.
 میرجلیلی با بیان اینکه سامانه بارشی از سه روز گذشته در استان به صورت بارش های رگباری و تگرگ فعالیت می کند افزود:  این ناپایداری ها تا امشب ادامه دارد.
خسارت سیل به خطوط انتقال آب 20 روستای شهرستان زیرکوه 
فرماندار زیرکوه نیز در این بازدید گفت: خطوط انتقال آب 20 روستای این شهرستاندر سیل اخیر آسیب دید که تاکنون آسیب دیدگی 18 نقطه در این روستاها برطرف شده است.
حجت الله خانزاده بیان کرد: 2 اکیپ اتفاقات آب در روستاهای خسارت دیده فعال هستند که تاکنون آب بردگی و شکستگی لوله اصلی خط انتقال آب در 18 نقطه روستایی را برطرف شده است.
وی با بیان اینکه برای تامین آب آشامیدنی روستاهای سیل زده 2 دستگاه تانکر سیار آبرسانی اضافه شده است گفت: روز گذشته حدود هزار و 500 متر لوله انتقال آب به روستاها حمل شد که اگر در تأمین قطعات و مصالح مورد نیاز مشکلی نباشد تا فردا مجتمع های کوچک آبرسانی وارد مدار خواهند شد.
وی گفت: هم اکنون روستاهای پرجمعیت و بزرگی از جمله کبودان، پردان، پیشبر، پایهان، بقال ، علی آباد پیشبر، برسنان، فخرآباد، سنیدر، اردکول، حسن آباد زهان ، همایون و مهرک با جمعیت 10 تا 12 هزار نفر با تانکر آبرسانی می شوند.
فرماندار زیرکوه بیان کرد: آبرسانی سیار به روستای مغیلان به علت تخریب راه روستا  امکان پذیر نیست که مسئولان در تلاش هستند راه روستا را بازگشایی کنند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۷۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خسارت , سیل