پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۷
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی خبرداد:

بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی در خراسان جنوبی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: به مناسب روز جهانی موزه در ۲۸ اردیبهشت ماه علاقه‌مندان بصورت رایگان از موزه تنوع زیستی بازدید کنند.
بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی در خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ آرامنش مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شعار روز جهانی موزه با عنوان"رویکرد‌های جدید، مخاطبین جدید" گفت: علاقه‌مندان به محیط زیست می‌توانند روز‌های ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت از این گنجینه زیستی واقع در اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در خیابان شهید محلاتی از ساعت ۸ تا ۱۳، رایگان بازدید کنند.
وی افزود: تعدادی از گونه‌های جانوری موجود در مناطق حفاظت شده استان به صورت تاکسیدرمی در این فضا جمع آوری و در قالب ساخت "دیوراما" یا بازسازی زیستگاه‌ها به شکل ماکت آماده سازی شده است.
آرامنش گفت: در این گنجینه، نمونه‌های مشابهی از زیستگاه‌های مختلف استان از جمله زیستگاه منطقه حفاظت شده شاسکوه، زیستگاه تپه ماهور درمیان، زیستگاه حفاظت شده علی حیدر بشرویه، زیستگاه کویری منطقه حفاظت شده مظفری فردوس و زیستگاه تالابی مانند تالاب کجی نمکزار نهبندان، ایجاد شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی افزود: ایجاد تمام عناصر موجود در زیستگاه‌ها مانند وضعیت توپوگرافی گیاهی و چشم انداز آن، گونه‌های جانوری موجود در آن و پوشش زیستگاه نیز به صورت تاکسیدرمی در معرض دید عمومی قرار گرفته است که به عنوان آرشیو علمی می‌تواند مورد استفاده اقشار مختلف دانشجویان، دانش آموزان، کودکان، محققان و پژوهشگران استان قرار گیرد.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۶۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موزه , محیط زیست