يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳
مدیر کل را هداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی:

نمازخانه‌های بین راهی خراسان جنوبی ۱۴ بار مورد بازدید قرار گرفتند

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: نمازخانه‌ها، مساجد و مجتمع‌های بین راهی خراسان جنوبی سال گذشته ۱۴ بار مورد بازدید قرار گرفتند.
نمازخانه‌های بین راهی خراسان جنوبی ۱۴ بار مورد بازدید قرار گرفتند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، جعفر شهامت صبح یکشنبه در شورای اقامه نماز خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۶ سکوی اقامه نماز بین راهی در خراسان جنوبی داریم که بیشتر در راه‌های کویری ساخته شده است.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در مسیرهای شریانی برون‌شهری خراسان جنوبی ۲۲ نمازخانه، راهداری و مسجد و همچنین حدود ۲۴ مجتمع رفاهی وجود دارد.
شهامت ادامه داد: مسیرهای شریانی خراسان جنوبی حدود دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر است و ۷۵ درصد ترافیک جاده‌ای در فصول سفر نیز در این مسیرها وجود دارد.
وی افزود: در مجتمع‌های رفاهی بخش مهم مسجد و سرویس بهداشتی است چرا که بقیه بخش‌ها به واسطه درآمدزایی داوطلب برای ساخت و مدیریت آن وجود دارد.
مدیر کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: بیش‌ترین خلاء و کمبود نمازخانه و مسجد مربوط به راه‌های کویری و مسیر بیرجند به طبس و بیرجند به نهبندان است که در این زمینه باید برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.
شهامت اظهار کرد: همچنین برای ساخت مجتمع رفاهی در منطقه دیگ رستم در مسیر بیرجند به کرمان، سه راه جعفریه و دهسلم نیز تدابیری توسط آستان قدس رضوی اندیشیده شده است.
وی بیان کرد: در طول سال بازدیدهای مستمری از نمازخانه‌ها، مجتمع‌ها و مساجد بین راهی توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط صورت می‌گیرد که در سال گذشته ۱۴ مورد و در نوروز ۹۷ نیز نه مورد بازدید از این مکان‌ها توسط کارگروه صورت گرفته است.
همچنین در این شورا، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند با اشاره به اینکه نمازخانه پایانه مسافربری بیرجند از کیفیت مطلوبی برخوردار است، گفت: با همکاری راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی برای ساخته یک مسجد کوچک در گوشه‌ای از پایانه مسافربری بیرجند احداث می‌کنیم.
وی یادآور شد: در بسیاری از بوستان‌های شهر بیرجند چون پارک آزادی و پارک توحید مساجد و یا نمازخانه‌های بسیار خوبی وجود دارد که این مهم در بوستان‌های جدیدالاحداث نیز مد نظر قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۷۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهداری , شورای اقامه نماز