يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد

افزایش تسهیلات بانکی برای بازنشستگان/ وضعیت حقوق بازنشستگان خوب نیست

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بر حمایت هرچه بیشتر از بازنشستگان تاکید کرد و گفت بخش قابل توجهی از بازنشستگان، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان حقوق دریافت می کنند که این عدد بسیار پایینی در مقابل هزینه های زندگی است.
افزایش تسهیلات بانکی برای بازنشستگان/ وضعیت حقوق بازنشستگان خوب نیست
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از فارس، جمشید تقی زاده در نشست مشترک با مدیرعامل و مدیران ارشد بانک صادرات ایران اظهار داشت: این صندوق با یک میلیون و 370 هزار بازنشسته فرهیخته کشوری که زمانی در دستگاه های مختلف دولتی مشغول به کار بودند از سطح رئیس جمهور و سران بزرگ نظام تا کارمندان دولت سرو کار دارد و این نشان از جامعه مخاطب خاصی است که ما باید به آن ها خدمات ارائه کنیم.
وی با تاکید بر اینکه کسب رضایت جامعه مخاطب صندوق بازنشستگی کشوری نشان از اثرگذاری و موفقیت ما خواهد بود، گفت: وضعیت حقوق بازنشستگان کشوری چندان مناسب نیست و بخش قابل توجهی از جمعیت تحت پوشش بین یک میلیون و 500 هزار تا 2 میلیون تومان حقوق دریافت می کنند که این عدد بسیار پایینی در مقابل هزینه های زندگی است.
تقی زاده گفت: برهمین اساس، صندوق بازنشستگی کشوری انتظار دارد که مسوولان و نهادهای ذیربط و همکار، توجه بیشتری به این بخش از جامعه داشته باشند تا از وضعیت کنونی خارج شویم. ما نیازمند این هستیم که نگاه تازه ای به بازنشستگان و صندوق های بازنشستگی صورت گیرد و تلاش ما در دوره جدید ایجاد همین نگاه تازه است.
تقی زاده تاکید کرد: هدایت هلدینگ ها و شرکت های تابعه به سمت اجرای حاکمیت شرکتی، خروج از سبد وزنی و وارد شدن به سبدهای غیروزنی و حضور فعال در بازار پول و سرمایه، تشکیل دبیرخانه صندوق های بازنشستگی آسیایی و تعامل و مشارکت با صندوق ها در سطح آسیا به منظور هم افزایی و استفاده از ظرفیت های موجود از نفت ،گاز و پتروشیمی گرفته تا گردشگری و حرکت در جهت صندوقهای بزرگی که اکنون حرف نخست را در اقتصاد بسیاری از کشورها از جمله ژاپن و نروژ می زنند از جمله برنامه هایی است که در نگاه تازه به صندوق بازنشستگی کشوری شاهد آن خواهیم بود.
وی با اشاره به شرایط گذشته صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: سرمایه گذاری نشدن منابع حاصل از جمع آوری کسورات بازنشستگی، انجام سرمایه گذاری های زیان ده و واگذاری شرکت های ضررده از سوی دولت در قالب رد دیون و مسائل و چالش های مربوط به قوانین وضع شده، همگی سبب شده تا شرایط کنونی ایجاد شود.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل تلاش ها و همکاری نزدیک مدیران این بانک با صندوق بازنشستگی کشوری و خدمات ارائه شده به بازنشستگان کشوری، اظهار داشت: با همه تلاش های انجام شده، باید برای آینده تصمیم های تازه ای گرفته شود تا بازنشستگان از خدمات بهتری برخوردار شوند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۴۸۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تسهیلات , بازنشستگی