شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۴
مسؤول دفتر استانی سراج در خراسان‌جنوبی:

حجم قابل توجه فعالان توئیتر جوانان انقلابی هستند/ تولید بیش از ۱۸۰ عنوان نرم‌‌افزار در سازمان سراج

مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی گفت: حجم قابل توجه فعالان فضای "توئیتر"، جوانان انقلابی هستند.
حجم قابل توجه فعالان توئیتر جوانان انقلابی هستند/ تولید بیش از ۱۸۰ عنوان نرم‌‌افزار در سازمان سراج
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سعید کسرائی‌نیا شامگاه پنج‌شنبه در دیدار با امام جمعه خوسف اظهار داشت: فضای مجازی مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوعی است که در این روزها تمام معادلات زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه فضای مجازی در عرصه‌های مختلف جریان فکری مردم را تغییر می‌دهد، گفت: رهبر معظم انقلاب نگاه ویژه‌ای به بحث فضای مجازی دارند و می‌فرمایند اگر بنده رهبر نبودم، مسؤول فضای مجازی کشور می‌شدم.
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی افزود: مجموعه‌های مختلفی در کشور مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و پلیس فتا مأموریت‌های حوزه فضای مجازی را یدک می‌کشند.
کسرائی‌نیا تصریح کرد: بعد از اتفاقات سال 88 جمعی از فعالان فرهنگی مجموعه‌هایی به نام خاتم، سراج و توانا را شکل دادند که بعد از مدتی این مجموعه‌ها تخصصی‌تر شدند و به صورت مردمی کار خود را آغاز کردند.
وی ادامه داد: سازمان فضای مجازی سراج در کشور فعالیت خود را از سال 92 آغاز کرد و فعالیت‌های این سازمان در استان به صورت مردمی نیز از سال 93 آغاز شده و جوانان فرهنگی بر اساس دغدغه فعالیت می‌کنند.
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته موضوع "توئیتر" مورد توجه جبهه فرهنگی انقلاب نبود و فعالان "توئیتر" عمدتا از خارج کشور بودند اما از دو سال گذشته تاکنون مجموعه‌های انقلابی کشور به فضای "توئیتر" ورود پیدا کردند و در حال حاضر نیز اثرگذار هستند.
کسرائی‌نیا با بیان اینکه حجم قابل توجه فعالان فضای "توئیتر"، جوانان انقلابی هستند، اظهار کرد: تولید نرم‌افزارهای تلفن همراه نیز مورد توجه سازمان سراج است و تاکنون نیز بیش از 180 عنوان نرم‌‌افزار در سازمان سراج تولید شده است.
وی افزود: اخیرا نیز نرم‌افزار داستان‌های قرآنی ویژه کودکان توسط سازمان سراج در کشور رونمایی شد.
مسؤول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی گفت: همچنین بازی‌های بسیاری برای تلفن همراه و کامپیوتر تولید شده است و فعالان فضای مجازی سازمان سراج در موشن گرافیک، انیمیشن، اینفوگرافیک، تولید پوستر و عکس نوشت ورود پیدا کردند.
امام جمعه خوسف نیز در این دیدار با اشاره به ولادت امام حسن مجتبی(ع)، بیان کرد: اگر امام حسن(ع) نیز در کنار خود فعالان فرهنگی را داشتند شاید چنین در غربت نبودند.
حجت‌الاسلام حامد شاهبیکی با بیان اینکه کار کردن روی فضای مجازی یکی از ضروریات است، گفت: باید در فضای مجازی فعال باشیم و کار کنیم، در این فضا شبهات زیادی ایجاد می‌شود که باید به آن‌ها جواب داده شود.
وی افزود: متاسفانه برخی از مسائل در فضای مجازی وارونه جلوه داده می‌شود و نباید اجازه دهیم دشمنان از طریق فضای مجازی ذهن‌ها را مسموم کنند و حقایق جلوه وارونه داده شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۰۱۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سراج , فضای مجازی