سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰
کارشناس مسائل سیاسی:

ملت ایران به دنبال تحقق آرمان قدس است/ جوانان عرب در صف مقدم مقابله با استکبار هستند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: همه ما می‌دانیم که موضوع قدس مسئله جهان اسلام است و محدود کردن موضوع فلسطین به یک آرمان عربی خیانت به این مسئله است.
ملت ایران به دنبال تحقق آرمان قدس است/ جوانان عرب در صف مقدم مقابله با استکبار هستند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از فارس، محمد بوشادی اظهار داشت: همان‌طور که امام خمینی(ره) فرمودند قدس پاره تن اسلام است و در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز داریم که قدس مسئله اصلی جهان اسلام است.
وی افزود: حرکت‌های اخیر رژیم صهیونیستی، اقدامات سران مرتجع عربی که به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند و از طرفی دیگر موج انتفاضه‌ای که اخیراً در فلسطین اتفاق افتاد اهمیت روز قدس امسال را چند برابر می‌کند.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه در بعد داخلی شاهد هستیم که عده‌ای بعضاً از روی ناآگاهی می‌خواهند مسئله قدس را یک مسئله قومی و یا عربی جلوه دهند، گفت: همه ما می‌دانیم که موضوع قدس مسئله جهان اسلام است و محدود کردن موضوع فلسطین به یک آرمان عربی خیانت به این مسئله است.
بوشادی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با نامگذاری این روز خواستند تا مسئله قدس در غبار زمان به فراموشی سپرده نشود، خاطرنشان کرد: وقتی که هر سال در ماه مبارک رمضان یک روز را به قدس اختصاص می‌دهیم افکار عمومی جهان به دنبال چرایی این روز می‌روند و همین مسئله نسل به نسل منتقل می‌شود و حتی شاید این روز سرمنشاء مقاومت و حتی انتفاضه‌ها باشد.
وی ادامه داد: برگزاری راهپیمایی روز قدس سبب عدم فراموشی مطالبه آزادی قدس و همچنین حفظ موضوع اول جهان اسلام می‌شود.
کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه اخیراً عهدشکنی ترامپ در برجام را داشتیم و این  موضوع بار دیگر نشان داد که نظام سلطه قابل اعتماد نیست، گفت: با حضور پررنگ در راهپیمایی روز قدس این موضوع را عنوان می‌کنیم که به هیچ عنوان تحت سیطره نظام سلطه قرار نمی‌گیریم و آرمان‌خواهی خود را قربانی زیاده‌خواهی سلطه نمی‌کنیم.
بوشادی اضافه کرد: تکلیف برای عده‌ای در داخل که فکر می‌کردند می‌شود به نظام سلطه اعتماد کرد روشن‌تر است و باید به صحنه بیایند و پیام انقلابی بودن خود را به گوش جهانیان برسانند.
وی با اشاره به اینکه عده‌ای در سطح منطقه نیز می‌خواهند القا کنند که مسئله فلسطین یک مسئله عربی است، افزود: ملت ایران فارغ از موضوع مذهب به دنبال تحقق آرمان قدس است تا فلسطین از چنگال رژیم صهیونیستی خارج شود.
کارشناس مسائل سیاسی اذعان داشت: متأسفانه امسال موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس داشتیم و در راهپیمایی امسال به شدت با این موضوع مخالفت خواهیم کرد تا مجامع بین‌المللی بفهمند که اگر بخواهند هر تصمیمی بگیرند و در آن منافع مظلومین را قربانی کنند در برابر آن سکوت نخواهد بود.
بوشادی به توصیه‌های مقام معظم رهبری به جوانان عرب اشاره و تصریح کرد: اصلی که امروز جوانان عرب به آن نیاز دارند استقلال هویتی است که باید به هویت خود افتخار و استقلال را برای خود تعریف کنند و از زیر تفکر ناسیونالیست عربی و سرسپردگی به غرب خارج شوند و تمدن اسلامی را احیاء کنند.
وی عنوان داشت: جوانان عرب باید به خودباوری برسند و ماهیت سلطه را بشناسند و بدانند که تنها راه احیای تمدن اسلامی، مقاومت است.
کارشناس مسائل سیاسی به جوانان حشدالشعبی و حزب‌الله اشاره و خاطرنشان کرد: به واسطه شرایطی که امروز در جهان اسلام وجود دارد جوانان عرب در صف مقدم مقابله با استکبار و استعمار قرار دارند.
بوشادی ادامه داد: جوانان باید به دنبال آرمان‌خواهی باشند و روز قدس یکی از مصداق‌هایی است که می‌تواند این باور در آن تبلور پیدا کند و این جوانان هویت اسلامی، انقلابی و مقاومت خود را به جهانیان نشان دهند.


انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , راهپیمایی , روز قدس