چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت:

کنگره ملی ۲ هزار شهید ‌خراسان جنوبی برگزار می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: در نیمه دوم مهرماه شاهد برگزاری کنگره ملی ۲ هزار شهید استان خراسان جنوبی برای نخستین بار خواهیم بود.
کنگره ملی ۲ هزار شهید ‌خراسان جنوبی برگزار می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، سرهنگ مهدی صادق‌احمدی شامگاه سه شنبه در جمع مردم عزادار در حسینیه جماران اظهار داشت: امسال در آستانه برگزاری کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی هستیم.
وی با اشاره به بحث شهید و شهادت افزود: جایگاه شهید در نظام دینی و ولایی ما جایگاه والایی دارد همچنین منطق شهید منطق سوختن و روشن کردن، حل شدن و جذب شدن در جامعه برای احیای جامعه است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه منطق شهدا منطق حماسه‌آفرینی است بیان کرد: همچنین شهید خونش هدر نمی‌رود و هر قطره خون شهید به دریایی از خون تبدیل می شود.
صادق‌احمدی با اشاره به اینکه شهید حماسه آفرین است بنابراین اسلام همیشه نیازمند ایثارگری شهید است تصریح کرد: شهدا و خانواده شهدا به امام(ره) اقتدا کردند.
وی با بیان اینکه امروز در عصر انقلاب اسلامی شهدا با نثار جان خود عظمت، امنیت و اقتدار را برای ما رقم زدند خاطرنشان کرد: آنها از امام شنیدند که این قرن، قرن پیروزی مستضعفین بر مستکبران است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه اسلام ابر قدرت ها را بر خاک مذلت می نشاند یادآور شد: همچنین اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.
صادق‌احمدی با بیان اینکه اما امروز ما اینها را به چشم خود می بینیم و حاصل آن شنیده ها، رشادت، شهادت، ایثار و جان بازی بود اظهار داشت:  حال ما هستیم و این دیده ها و وظیفه سنگینی پیش روی ما است.
وی با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: در این راستا امسال در نیمه دوم مهرماه شاهد برگزاری کنگره ملی 2 هزار شهید استان خراسان جنوبی برای اولین بار خواهیم بود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بیرجند گفت: مقدمات این کنگره از سال ها قبل آغاز شده است و کمیته های مختلفی برگزار و برنامه ریزی های گسترده ای برای برگزاری این کنگره انجام شده است.
صادق‌احمدی بیان کرد: بر این اساس نخستین بار است چنین نمایشگاهی با این وسعت در استان داریم و شروع این نمایشگاه از بعثت پیامبر غار حرا آغاز و برهه‌های مختلف تاریخ از جمله فتح مکه که بتها شکسته شد و مکه به قدوم پیامبر نورانی شد، فضای غدیر خم، اجرای زنده ابلاغ ولایت به علی (ع) خطبه خوانی غدیر خم در اجلاسیه، شبیه سازی کوچه‌های مدینه بعد رحلت پیامبر و ظلم به حضرت زهرا (س) و واقعه فدکیه، فضای شهر مدینه مسجدالنبی و بیت الاحزان به نمایش گذاشته می‌شود.
وی تصریح کرد: در ادامه وارد دارالاماره شهر کوفه شده و جریان مسلم به تصویر کشیده می‌شود، غرفه دیگر صحرای کربلا، دشت فرات و رنج اسرا به تصویر کشیده می‌شود و بعد وارد فضای حرم امام رضا (ع) و به تصویر کشیدن گوشه‌ای از رواق‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در قالب کارگاه‌ها می‌شویم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: فضای دیگر مربوط به امام زمان از زمان تولد، غیبت صغری و کبری، مسجد جمکران، پیروزی انقلاب اسلامی، صحنه‌های از هشت سال دفاع مقدس، شهادت و عروج رزمندگان، رنج و تحمل سختی‌ها در اسارت و ورود آزادگان به کشور است.
صادق‌احمدی افزود: بعد از این وارد فضای امروزی اسلام بین‌الحرمین، مرقد امام حسین (ع)، صحنه‌هایی از پیاده روی اربعین شده و در ادامه دستاوردهای علمی، دفاعی، موشکی و اقتدار نظام و آسیب‌هایی که در مسیر نظام وجود دارد و جنگ نرم دشمن می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: فضای قدس آرمانی که امام گفتند تا 25 سال دیگر اثری از اسرائیل نخواهد بود و صحنه‌هایی از جبهه مقاومت، مدافعان حرم، جریان تکفیری و داعش، صحنه‌های مدافعان حرم از دیگر غرفه‌های نمایشگاه "حرا تا حرم" است که خروجی نمایشگاه ورودی سالن اجلاسیه کنگره‌های دوهزار شهید استان خواهد بود. 
فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بیرجند گفت: این نمایشگاه کاری گسترده و هزینه بر است و کار عمرانی آن از یک ماه قبل آغاز شده که گروه‌های جهادی در بعد از افطار تا سحر بی‌مزد تلاش کرده و در خدمت شهدا هستند تا اوایل مرداد ماه کارهای عمرانی به اتمام برسد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۵۱۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بسیج , سپاه